Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ciki/hátrány/előny a túlsúly?

Ciki/hátrány/előny a túlsúly?

Figyelt kérdés

Az életben, munkahelyen, iskolában, családban, barátkozás vagy párkapcsolat terén van-e szerintetek valamilyen hátránya netán előnye.

Véleményekre, tapasztalatokra vagyok kíváncsi bármiről, ami a témához kapcsolódik. Előre is köszönöm!


2014. aug. 17. 00:37
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Búnyóban előny. De csak ha ráesel az ellenfélre XD
2014. aug. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Mi számít túlsúlynak?
2014. aug. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
igénytelen szerintem. a saját testére igazán figyelhetne mindenki picit.
2014. aug. 17. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

munkahelyre most jött egy elég duci lány 2 hete,és ő tényleg megfelel a tipikus kövér lány sztereotípiáknak,ami miatt ki is van közösítve élből,hiába próbál nyalni.

eszik,csipeget,nassol gyakorlatilag egész nap,nézni rossz.

állkedves mindenkivel,de igazából mogorva és bunkó.

illetlen,nem érzi,hogy bizonyos helyzetekben mikor mit illik mondani és mikor sok a közvetlenség.

amúgy elsőre,a legtöbb embernek az jön le egy ilyen megjelenésről,hogy önző és végtelenül nem tiszteli az egészségét,nincsen tisztában alap étkezésbéli dolgokkal,e miatt buta.

2014. aug. 17. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A tapasztalat azt mutatja, hogy kb mindenhol hátrány.

Van, akinél nem hátrány, de jóval többen csak hazudják, hogy nem hátrány.

2014. aug. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mekkora túlsúly?

Nagyon nem mindegy, hogy "van úszógumim és vastagabb a combom a kelleténél" túlsúlyról beszélünk, vagy "már háromszor akart a greenpeace bevonszolni a tengerbe, mert partra vetett bálnának hittek" túlsúlyról.


Amúgy pár területen (barátságok, rokonság, a legtöbb munkahely) inkább semleges, iskolában lehet hátrány, mert alapot szolgáltat a csesztetésre (a gyerekek kegyetlenek), párkapcsolat terén is hátrány, kivéve ha direkt olyan partnert találsz aki a töltött galambokat / vaskos mackókat kedveli, munkahelyen akkor hátrány, ha a munkakörben fontosabb lehet valamilyen szinten a megjelenés (modellkedés, pár vendéglátós jellegű szakma bizonyos helyeken, hostessek, személyi vagy fitness edzők).

Előnye szerintem nincs.


A túlzott gebeségnek is csak bizonyos munkakörökben van előnye (manöken).


A normál, vagy attól csak kis mértékben eltérő testalkat az optimális és előnyös (ha már pozitív tulajdonságokkal is társul), kb. mindenhol.

2014. aug. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A túlsúly, mint neve is adja, azt jelenti hogy felesleges zsírt cipelsz magadon.


Egyrészt előnytelen megjelenést ad, másrészt akárhogy szépítjük, ad egyfajta igénytelenség érzetet is egy csomó embernek, mert azt jelenti hogy nem teszel eleget az egészségedért.


Persze, vannak akik betegség miatt túlsúlyosak, de ezt első ránézésre mindenki le fogja szarni, ha meg túlzottan is hangsúlyozza az illető, azzal főleg ellenérzést vált ki.


Mondjuk a túlsúly mellett azért számít az izomzat, erőnlét is, ami meg is látszik a zsír mellett is. És ugye teljesen más az ha valaki csupa zsír, de látszik hogy semmi ereje nincs.


Mondjuk, kisebb mértékű husisság nem feltétlenül gond se férfinál, se nőnél, főleg ha egyenletesen oszlik meg, és nem egy helyre koncentrálódva....bár az meg nem túlsúly.


Na meg, én pl szeretek kirándulni, jönni menni, és előnytelen egy olyan barátnő, aki 3 lépcsőfokonként megáll pihenni. Meg egyszerűen engem nem vonz az ha valaki "zsíros", egy vékonyabb lánynál úgy látom, hogy húú micsoda teste van, látszik a természetes formája, míg mondjuk egy kövér lány olyan mint egy kitömött kispárna.

2014. aug. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%
Viszont, van 1-2 kivételes eset, amikor egyfajta tekintélyt ad az, ha valaki nagydarab. Tipikusan szerintem a 40-50 éves férfiak, akik vagy vezető pozíciót töltenek be, vagy olyanok akik a "falu erős emberei" pozícióban állnak. De ehhez alapvetően kell szerintem az, hogy olyan tenyeres-talpas ember legyen az illető, és legyen erőnléte is.
2014. aug. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sumo birkózóknál előny.
2014. szept. 3. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem igazából mindig hátrány. de az ismerősi körben leledző 3 csaj nem mind értene velem egyet mert mind 70kiló+ köről mozog és csupán 160as magasság társul hozzá,azaz nem vékonyak,sőt...az egyik konkrétan 80fölött jár.mégis mindet tolják este.
2014. nov. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!