Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szlovákiában élő magyarok:...

Szlovákiában élő magyarok: ahol laktok, milyen nyelven beszélnek az utcán?

Figyelt kérdés
Mitől függ? Én a szlovák határon lakom (Nógrád megye), de ha átmegyek Nagykürtösre vagy Selmecbányára, mindenki szlovákul szól hozzám (minimális szinten beszélem a szlovákot).

2014. nov. 14. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Faluban lakom, így alap dolog, hogy köszönök az utcán. Az idősebbeknek mindig magyarul köszönök, de a fiatalabbaknál már nehezebb eldönteni, hogy magyarul vagy szlovákul köszönjek, de általában magyarok vannak többségben. Meg ez nem mindenhol van így. Pl. Városban inkább több szlovák van. (ez csak az én meglátásom). Nem tudom, hogy arrafelé hogy vannak a dolgok, én nyugatabbra lakom, Dunaszerdahely nincs messze. Hát Ds-en szerintem szlovák szavat nem hallottam még. Meg ott van a Dac focicsapat is, ami összerázza a felvidékieket. Dunaszerdahely ,,magyaros". De ott van Vágsellye, ami régen szintén magyar város volt, mára meg teljesen ,,elszlovákosodott". Szóval mindenhol máshogy van.

Sajnálom, hogy csak nyugatabbi régióról tudtam nyilatkozni, remélem segítettem. :)

2014. nov. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan városok Szlo., ahol a népesség 1harmada vagy tobb magyar pl. Dunaszerdahely-Dunajská Streda
2014. nov. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Varosban elek, magyarul beszelek az utcan, tobb konfliktusom is volt ebbol, tobbszor megtamadtak emiatt
2014. dec. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én Vágsellye közelében élek. No ott ha bemegyek egy boltba,általában szlovákul szólalok meg mert nem szeretem az a kellemetlen arckifejezést az árus arcán hogy "Nehovorím po madarsky".De ha ellátogatok Dunaszerdahelyre ott normális hogy MINDEN üzletben beszélnek magyarul. Tehát ott mindig mindenhol magyarul szólalok meg. A község ahol lakom nagy része magyar,bár már egyre jobban kezd elszlovákosodni.A postán már kénytelen vagyok szlovákul beszélni mert a főpostás kisasszony aki a feladványokat meg a többi adminisztratív ügyeket kezeli sajnos nem tud magyarul.
2015. jan. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!