Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek egy üzenetre...

Szerintetek egy üzenetre alapvető illem válaszolni, vagy nem minden esetben fontos?

Figyelt kérdés

Néhány ehhez kapcsolódó kérdést olvastam mostanában,innen jutott ez eszembe.

Például,egy ünnepi smsre gondolok,vagy valamilyen gratulációra,vagy valamilyen névnapi/szülinapi sms-re.


Én mindig szoktam írni rájuk,de érdekelnek a vélemények.



2014. dec. 4. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem illik rá válaszolni.
2014. dec. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem általában illik rá válaszolni. Főleg a köszöntésre, arra mindenképp. Sőt, illik ugyebár szintén köszönteni a másikat (nyilván nem, ha neked van csak szülinapod, de pl. karácsony, újév...)


Kivétel nyilván van, például, ha épp azért ír a másik, hogy öt percet késni fog a találkozóról, ami annyit tesz, hogy ténylegesen 5-10 perc múlva fog érkezni, akkor erre felesleges lehet egy "ok"-t visszaírni. (De még ez is sok mindentől függ.)

2014. dec. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szetintem is illik visszaírni.
2014. dec. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Illik visszaírni, de bevallom őszintén, én nem igazán szeretem az ilyeneket, így volt már, hogy nem írtam vissza. Azután reméltem, hogy több ilyet nem kapok. Bevált.
2014. dec. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Illeni illik, ettől függetlenül lehetsz nyugodtan illetlen is, ha neked ez jobban megéri! Egy idő után, ha nincs viszonzás, reakció, nem fognak azok foglalkozni veled, akikkel illetlen voltál. Sokszor szerintem ez meg is éri.
2014. dec. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Telefonhívás: alap, hiszen felvetted, megköszönöd.

Sms, e-mail: illik, ha vette a fáradtságot, és üzent.

Facebook üzenőfal, komment és üzenet: egy darab komment a saját üzenőfaladon aznap késő éjjel, vagy másnap reggel, amiben mindenkinek minden formában megköszönöd a köszöntéseket.

2014. dec. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszön mindenkinek a választ. :)

Én is kaptam már párszor ilyen smseket,válaszoltam is.Mikor én küldtem,nekem is válaszoltak,talán 1x fordult elő,hogy nem.Akkor először arra gondoltam,hogy nincs ideje.De mikor 2-3 nap után sem írt,akkor elkezdtem gondolkodni,hogy talán nem gondolja fontosnak,hogy írjon,vagy talán nem is alapvető válaszolni,vagy más oka lehetett.


Még írhattok,ha van véleményetek :)

2014. dec. 5. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!