Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van ez a jellegzetesség...

Miért van ez a jellegzetesség az 50-65 éves nők körében?

Figyelt kérdés

Évek óta megfigyeltem,hogy az ilyen a korosztályba tartozó nők döntő többsége illetlen.

Főleg az nagyon feltűnő,hogy nem köszönnek.

Se amikor bemennek valahová,se az eladónak,se senki másnak,hanem elkezdi mondani amit akar és kész.


Azt is megfigyeltem,hogy a 70 feletti nénik viszont a legtöbb esetben kedvesek,köszönnek,megköszönik a segítséget.

Ez érvényes a 50től fiatalabb hölgyekre is,ők is normálisak a legtöbb esetben.

És az érdekelne engem,hogy vajon mi történik 50 év felett a nőkkel amiért átmennek illetlen,kulturálatlan,sokszor rosszindulatú bunkóba-tisztelet a kivételnek.



2015. jan. 21. 22:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Mèg soha nem tapasztaltam ilyet....
2015. jan. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
szerintem nem feltétlen korosztályhoz köthetô,inkább embere válogatja. meg tudod ahogy öregszenek az emberek,egyre rosszabb az idegrendszerük,demensek lesznek,azaz elbutulnak. van akinél látványosabb a jelenség,van akinél meg kevésbé.
2015. jan. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Utánozzák a fiatalokat, vagánynak akarnak látszani.
2015. jan. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Én sem találkoztam még ezzel a jelenséggel. Bunkók minden korosztályban és nemben vannak sajnos.
2015. jan. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
29%

"nem köszönnek.Se amikor bemennek valahová,se az eladónak,se senki másnak"

No ez furcsa. Valoban ha valahova bemegyünk, illik üdvözölni a már ottlevöket. KIVÉVE!!!!! ha egy üzletröl van szo. Ott elvárhato, hogy az eladok érezzék megtiszteltetésnek, hogy oda bementünk és azt fejezzék ki üdvözlö szavakkal. TETSZIK (tudni????)

2015. jan. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
6%

Értem a kérdést és ugyanakkor nagyon jó megfigyelésnek is találom.

Igen, nálunk a családban is észrevehető volt ilyen. Azonnal válaszolok is.

Kérdező: te férfi vagy nő vagy?

2015. jan. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%

Én ezt inkább a hasonló korú férfiaknál tapasztalom, valami biztos megváltozik bennük, a harci szellem még megvan, de az egészség, külső kinézet már nem. Ezért folyamatos sértődöttségben vannak, vagy nem is tudom. Igen, a nőknél is hasonló lehet a helyzet.

Talán a kamaszok után a legidegesítőbb korosztály.

2015. jan. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Azt lehagytam,hogy a köszönést sem fogadják.

Pl köszönök,hogy-Jó napot kívánok!-és semmi,bevezető nélkül elkezdik mondani a magukét.

Azt szoktam ilyenkor,hogy közbevágok mintha én sem hallanám amit ő mond és megismétlem a köszönést,soknak ekkor sem esik le,úgyhogy van akivel simán eljutok 3-4 ismétlésig mire visszaköszön és az ilyen kis közjátékok után már normálisan viselkednek,van amelyik el is szégyelli magát.

2015. jan. 22. 17:12
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Az illem magányos terroristája vagy kérdező haha:)Egyébként meg teljesen jogos amit csinálsz,mert kiköveteled azt az alapvető tisztelet adást,amit mindenki megkövetelhet magának.És hogy a kérdésre is válaszoljak az elfásult,elidegenedett emberek csinálják ezt,hogy még köszönni is nehezükre esik.Elmennek nyugdíjba és sajnos megszűnik az életük,otthon vannak senkihez nem szólnak,szépen lassan leszoknak az alapvető illemszabályokról és a társas viselkedésről.És persze az is benne lehet,hogy az életkoruk miatt már nem tekintenek nőként magukra,nem akarnak már tetszeni ezért előjön a figyelmetlen bunkóbb énjük.
2015. jan. 24. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ma volt a híradóban egy a kérdésemhez hasonló indíttatású riport,ahol a parasztoknak drágábban adtál a kávét.

[link]

2015. ápr. 4. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!