Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintettek jogos vagy nem?

Szerintettek jogos vagy nem?

Figyelt kérdés

Kb. 1,5 évvel ezelőtt még nyomorék, szerencsétlen, lúzer fiú voltam, akinek semmi sem sikerült.

Több mentális problémában is szenvedtem, például depresszió, ráadásul a kinézetemet sem szerettem.

Viszont ez mind a múlté. Sikerült kijönnöm a depresszióból, a testemet új étrenddel és edzéssel, új stílussal, hajjal, ruhákkal stb. sikerült jobbá tenni, ezáltal az önbizalmam is nőtt.

Ezelőtt barátaim sem voltak, se barátnőm, senkire sem számíthattam.

Most vannak barátaim, elég sok, és egy barátnőm is.


Viszont a problémám és a kérdésem lényege az, hogy a jelenlegi suli ahova járok (és még oda fogok pár évet, mert ott van okj is), úgy ismernek mint egy lúzert, tehát a régi énemet is ismerik ők, akik folyton piszkáltak, nem hagytak békén stb. még mindig egy osztályba járok velük. Viszont miután látják a sikereimet, persze már egyből jó vagyok nekik haverként, beszélgetnek velem stb. Az utóbbi időben ez rendesen tapasztalható, kaptam egy vadiúj elég jó kocsit, mivel beindult a család vállalkozása, így most az anyagi helyzetünk is elég jóra fordult. Tehát a lényeg, hogy a suliban továbbra sem beszélek senkivel sem, csak az iskolán kívül folyik mindez az új életem, és facebookon látják hogy milyen az új életem: képeket posztolok ki pl hogy hova megyünk a barátnőmmel, a családdal stb. Bár nem az ismerőseim, de valószinűleg attól még látják, mivel erre mindenki ismer mindenkit. A lényeg az, hogy én ilyen képmutató senkiháziakkal nem fogok beszélgetni, sem barátságot kötni, mivel ezelőtt is utáltam őket, anélkül csesztettek, hogy bármit is csináltam volna velük, most meg mikor én kerülök jobb helyzetbe, mindenki velem akarna barátkozni. Hát kösz nem!

Vagy például az unokatesóm is fel akarja velem venni a kapcsolatot, mikor az életem során csak a családi összejöveteleken beszéltünk évi egyszer, most meg érdeklődik irántam (ő 18 éves, lány), nem is ez a poén, ezelőtt még fél éve az unokatesóm azt mondja az egyik barátnőjének hogy azért nem beszél velem mert hogy mekkora lúzer és szerencsétlen vagyok, és ezt visszahallottam.

Mi a véleményetek erről?


17/F


2015. febr. 3. 17:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy neked van igazad, a képmutató emberekkel nem kell foglalkozni.

Viszont az esélyt mindenkinek meg kell(ene) adni, hogy bizonyítson. Mérlegelj, hogy ki milyen rosszat tett veled, és az alapján vagy haverkodj te is velük, vagy ne, ez már a te döntésed.

Szerintem különösen jó gondolkodású fiatal vagy, jól látod a dolgokat. Csak így tovább. Figyelj arra, hogy ne szállj el magadtól, és ne válj olyanná, mint ők voltak veled.


Tehát se a nálad gyengébb képességű (mindegy, miben gyengébb, kinézetben, viselkedésben, észben) emberekkel ne bánj úgy, ahogy ők bántak veled. Sőt, velük se bánj úgy, ahogy ők bántak veled. Légy különb.

Nem azt mondom, hogy innentől best buddies, de te legyél különb, és legalább az esélyt add meg másoknak.

2015. febr. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem köszi! Értem, amúgy sem tudnék senkivel sem rosszul bánni
2015. febr. 4. 14:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudnál, de az, hogy ignorálod őket, már az is elég, hogy valaki másban, aki eddig nem haverkodott veled, most meg igen, de hasonló lelkivilágú, mint te vagy/voltál, csak nem látszik rajta, szóval hogy benne is olyan érzések keletkezzenek, mint benned anno, amikor nem barátkoztak veled. :) De persze mérlegelni, kell, te látod, ki az érdek-ember a környezetedben.
2015. febr. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!