Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Facebookon Dr. (doktori cím,...

Facebookon Dr. (doktori cím, tudományos fokozat) kiírása gyakori név megkülönböztetése céljából szerintetek beképzelt ember látszatát kelti?

Figyelt kérdés

Az alábbi a problémám, egyetem elvégzése után megszereztem a PhD.-t (aki nem ismerős a témában: ez nem az a doktori, amit diplomához kapnak, hanem egy tudományos fokozat). Nem szoktam vele kérkedni, hivatalos helyen és munkaügyben, ahol kell, nyilván Doktorként mutatkozok be, de magánemberként nem szoktam (hogy is nézne ki, ha egy rockbulin doktorként mutatkoznék be a random rockerkollégáknak, ott bulizunk, nem dolgozunk).

A facebookra sokáig nem akartam regisztrálni, de az utóbbi időben egyre gyakrabban érzem szükségét, hogy kellene. A városunkban még 8 ugyanilyen nevű (amúgy nem túl gyakori, de azért ismert név a városban) személy van, sajnos sokszor összekevertek már velük, voltak akik pl: a lovaglási eredményeimhez gratuláltak, de volt már, hogy azt kérdezték, mióta nem vagyok házas - pedig se lovagolni nem tudok, se házas nem vagyok még, szóval elvált se lehetek :) kiválóan összekevertek a másik, hasonló nevű és korú személyekkel.

Tehát a dilemma az, hogy ha kiírom, bizonyára lesznek olyanok, akik majd rámfogják, hogy kérkedni akarok csak vele, és nem hiszik el hogy praktikus, egyszerűen, mivel én vagyok a városban az egyetlen ilyen nevű aki Doktor, ezért így logikus. Nem vagyok kérkedő természet, de nyilván vannak irigy emberek, én pedig nem akarok régóta nem látott embereknél esetleg hamis benyomást kelteni.

Nyilván olyanok is vannak, akik azt mondják, ha már megküzdöttél érte, használd. És vannak akik azt mondják, hogy lehet utánunk csinálni.

Másrészt, azért a doktorikat nem adják ingyen, saját eredményeket kell felmutatni, és idegen nyelven publikálni, külföldön előadást tartani az elért eredményekről. Tehát joggal büszke erre az ember. Hol van a határ, nem álszentkedés az, hogy nem beszélek és nem írok erről, sőt, nem adok róla információt, nehogy megsértsem azokat, akiknek nincs címük, és esetleg azt feltételezzék, hogy lenézem őket? Milyen mértékig kell tekintettel lenni a társadalom érzékenységére ilyen esetben? Ti kiírnátok a doktoritokat az oldalras?



2015. febr. 18. 06:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen, írd ki. Konkrét okod is van rá, hiszen kéretlen leveleket kapsz, összekevernek, plusz az is igaz, hogy megdolgoztál azért a címért, mások egójának az ápolgatása miatt nehogy már ne írhasd ki. Hidd el, aki kiakad azon, hogy a jogosan megszerzett címed használod, azzal nincs minden rendben.


Ugyanakkor egyértelműsítésre lehet azt is használni, hogy munkahelyet, munkakört kiírsz, ezt a face megjeleníti a neved alatt. Így ha rád keresnek, és látják hogy pl helpdeskes vagy, akkor nem kevernek össze a zsokéval... :)

2015. febr. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Igaz. A nyilvános adatmegadásnak viszont nem vagyok híve, még a munkakörnek se, sőt, még az is félrevezető lehet sokszor. A helpdeskes és zsoké megfogalmazáson külön vigyorogtam, tetszett! Zöldkézment!
2015. febr. 18. 07:47
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Nehogy már Te kérj elnézést a sok türhőtől, mert több mersz lenni egy Doktori címmel hé! Te Ember, gondolkodjál már, van eszed, használd!

Ilyet, hogy nagy lenne az arcod, mert kiírod a titulusodat, csak egy retardált, irigykedő kis senki mond, és csakis magát árulja el azzal, hogy mondjuk "lehúzza" vagy gúnyosan írja körül, hogy "ó,a doktoo" - csinálják utánad!

Nekem amúgy már eleve ez is szimpatikus, hogy belegondolsz, hogy mit gondolnak, tehát nagyarcoskodás kizárva.


20/F

2015. febr. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
"Nyilván olyanok is vannak, akik azt mondják, ha már megküzdöttél érte, használd. És vannak akik azt mondják, hogy lehet utánunk csinálni. " - itt van a kutya elásva ... szóval szerintem is nyugodtan élj vele, akinek nem tetszik annak meg úgy kell
2015. febr. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Na hé, ne essünk már át a ló túlsó oldalára! Ki le nem szarja a "társadalom érzékenységét" egy ilyen esetben? Akinek fáj más diplomája, az fordítsa a szimpla irigységet motivációvá, menjen felnőttképzésre és ő maga is szerezzen. A tanulatlanság nem pozitív doloh, a képzettség pedig nem szégyen.
2015. febr. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
27%

Nyilván van beceneved, értelmesebb dolog azzal megkülönböztetni magad.

Na meg ott van a fotód (bár úgy sejtem, hogy nincs).

Úgy látom te minden adatot szégyellsz magadról nyilvánosan megadni, egyedül a doktori címedre vagy büszke...

2015. febr. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
15%

Eleve tiltja is a facebook szabályzata:

"Milyen nevek használhatók a Facebookon?

A Facebook egy olyan közösség, ahol az emberek a valódi személyazonosságukat használják. Azt kérjük tőlük, hogy azt a nevet adják meg, amelyet a való életben használnak, hogy az emberek biztosak lehessenek abban, kit érnek el. Ez segít abban, hogy közösségünk biztonságos maradhasson.


Ne illeszd hozzá az alábbiakat a nevedhez:


Szimbólum, szám, szokatlan nagybetűhasználat, ismétlődő karakterek vagy írásjel.

Több nyelvből származó karakterek vegyesen.

Bármiféle cím (pl. szakmai vagy vallási cím).

A második utónév helyén szó, kifejezés vagy becenév.

Bántó vagy ráutaló szavak."


A pontot bele sem tudod írni.

Sokan kicselezik ezt DrKiss és egyéb módon, így viszont mások nehezen találnak meg, vagy sehogy.

Ha a face bármely okból felkér az azonosításra (személyi másolat bekérése, nem ritka eset), akkor bajban leszel.


De a döntés a te kezedben van.

2015. febr. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
95%

Én a névjegykártyámra sem írtam ki.

Aki szakmailag ismer, az pontosan tudja milyen fokozataim vannak.

Aki meg nem ismer, neki elég, ha a nevemet tudja.


A sírkövemre sem lesz kivésve...

2015. febr. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
59%

A 6.7. válaszoló: mondd csak drága, olvastál olyat a kérdező kérdésében, hogy nincs kint képe?

Amit a szabályzatból kiirogattál, szintén elég egyszerű logikára vall - a titulusok ugyanis a név részei, és ezen a féccbukk primitív szabályzata se változtathat.

Az a sületlenség, hogy azonosításkor valaki nagy bajban lehet, na, az ilyeneknek találták ki a megfélemlítést, mint te. Ha tudja magát igazolni, mindegy, hogy doktori címmel teszi vagy anélkül, megvan az alap.

Az pedig, hogy ki milyen fényképet tesz ki vagy nem tesz ki, szintén a magánügye.

Szerintem a kérdező pontosan az ilyen kis együgyű, ámde magát okosnak képzelő kis senkiháziak miatt tette fel a kérdését.


Kérdező! Látod ugye, hogy nem érdemes ilyenen rágódni, ezeknek ha van sál, az a baj, ha nincs sál, az a baj, szhaarjjad már le őket.

Ha kiteszed a címedet, majd ezzel jönnek.

Ha nem teszed ki, akkor azzal, hogy biztos szégyelled magadat ezértazért, mint ahogy a fenti kis névtelenül irigykedő is. Wahhh de szánalmas egy érvelés.

Aki kedvel, címmel is és nélküle is kedvel, aki nem kedvel, annak nincs keresnivalója ismerősi listán, tényleg, mire jó ez a békétlenkedés? Sok idióta.

2015. febr. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igyekszem reagálni mindre is, először is, a #3 #4 és #5 válaszolóknak köszönöm, nagyon fontos dolgot írtatok, valóban, elgondolkodtató, hogy egyesek szerint, tényleg, mintha szégyellni illene, hogy valamiben jobbak valakik, mint mások.

És ehhez hozzátartozik, hogy általában azért nem az akar vetélkedni, akinek már van róla bizonyítéka, hogy "valamiben jobb az átlagnál" hanem az, aki kérdőjelezi a másik hozzáértését, akármely dolgát, mivel meri magát nem szégyellni amiatt, hogy ő valamit tud, érdekes.

Például a németeknél a mai napig is tisztelettel kezelik alapból azt, aki Dr. míg nálunk - ez talán a múlt rendszer bűne - kikérik maguknak, hogy több lenne náluk, holott ezt nem mondja, ám akik kikérik, azokkal a Dr. puszta meglátása is ezt mondatja, illetőleg általában a tisztelet megelőlegezéssel is problémák vannak Magyarországon. Bár talán nem csak tt.

2015. febr. 19. 04:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!