Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tehetnek ellene, kisebbség...

Mit tehetnek ellene, kisebbségi érzés?

Figyelt kérdés
Nincs jó beszédkészségem, nincs humorom, könnyen meg lehet alázni, nincs semmim, amiért érdekes lennék mások számára vagy beleillenék egy társaságba. Amint ez mégis megtörténik, menekülni akarok onnan, félek minden szótól, mert nem tudok rájuk megfelelően reagálni, hülyének tűnök és megaláznak. Mindig feszült vagyok, emiatt nem tudom önmagam adni, azt sem tudom ki vagyok valójában. Az adott társaságban utálom azokat az embereket, akik tudnak beszélgetni, tudnak vicceset mondani, nevettetni, tudnak felszabadultan társasági életet élni. Utálom őket, mert én nem vagyok ilyen, nálam mindeki jobb közösségi ember.
2015. ápr. 1. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne aggódj nem mindenki társasági ember, attól még lehetnek igaz barátaid a jövőben és egy idővel majd könnyebben is fogsz viszonyulni az emberekhez. Csak ne add fel. Ne ücsörögj a szobadban, találj új hobbit, elfoglaltságot. Lehet hogy a veled egy érdeklődésűekkel könnyebben szót értesz.
2015. ápr. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

így van, a lényeg,hogy NE ADD FEL.

hidd el,hogy képes vagy rá, hogy el tudd engedni magad.

és ami nagyon fontos,hogy ne hasonlítgasd magad más emberekhez, ez nem csak,hogy értelmetlen,de nem is helyes magaddal szemben.

mindenki másban jó.

az ,hogy mit tehetsz ellene ,szerintem nem egy megválaszolható kérdés nekünk, ezt neked kell végigjárnod,ezt az utat.

Biztosan hosszú lesz,és nehéz , de ha kitartó vagy menni fog.

Kezdj egyszerű dolgokkal , pl ,ha szeretsz futni,edzeni,mozdulj ki, és ha alkalmad adódik, válts pár szót az ottaniakkal.

Ha van egy kisebb baráti köröd,akkor beszéld meg egyikőjükkel el ezt a problémád,hogy nem tudod magad adni,és hallgasd meg ,ő mit tanácsol. Ne feltétlen fogadd is meg,az már a te döntésed,megfogadod-e.

Ne hagyd senkinek,hogy megalázzon , nincs erre joga senkinek,ha kell,állj ki az igazadért. Az első a legnehezebb mindenben . Vegyél erőt magadon .

A kinézetedről nem írtál,de talán azon is tudsz változtatni a magad ízlése szerint a saját érdekedben. Sokat számít ,hogy hogyan érzed magad a bőrödben.

Azért is mondom,hogy találj magadnak minél több elfoglaltságot ,és építsd ki a látóköröd,mert azzal csak magadnak teszel jót.

Butaság vagy sem, de én pl volt,hogy többször is vitába szálltam neten is az igazamért. Nem káromkodással,hanem érvekkel , saját gondolatokkal,és úgy érzem ez segített nekem abban,hogy én is élőben bátrabb legyek.

2015. ápr. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gyakorolhatnád a beszélgetést mondjuk webkamerán keresztül idegenekkel. Utánaolvashatsz dolgoknak amik érdekelnek, ezekről tudnál beszélgetni. Új hobbikat is szerezhetnél. Olvasás, gyűjtés, film, sorozat nézés, kritika, vélemény, történet írás, rajzolás, festés, fotózás, főzés stb.

A sport nagyon jó lenne, az oldja a feszültséget. Nem kell feltétlenül beiratkozni valahová, egy kis otthoni torna vagy futás is megteszi.

Az olvasás pedig gyarapítja a szókincsedet.


A leírásodban aspergerre jellemző tünetek vannak, én a helyedben utána néznék.

2015. ápr. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja és jól fogalmaztál, jó helyesírással. Ez értelmes emberre vall. Ennyiben már jobb vagy, mint az átlag.
2015. ápr. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!