Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit lehet tenni zaklató...

Mit lehet tenni zaklató /fenyegető ismerős ellen?

Figyelt kérdés

Kicsit több mint két hete állást szerzett nekem egy másik településen. Mivel a párom nem bírta volna a távolságot, szakított velem, én pedig az ismerősömhöz mentem egy munkásszállóra, napi 2000 forintért. A munkát elvégeztem, nem vettek fel, megpróbáltam egy másik helyet, oda sem. Rengeteg adósságom volt, a szállót se tudtuk fizetni mert az ismerősöm nem dolgozik, utcára kerülhettünk volna étlen-szomjan. Ezért én megkerestem egy ismerősömet, aki százezres összeget fizetett nekem egy egyórás szexért. De adósságom nincs, 40 ezer forintot pedig az ismerősömnek is adtam. Most ott tartunk, hogy visszajöttem páromhoz, építgetjük az életünket, 2 napja van egy tök jó állásom, boldogok vagyunk, DE! Az ismerősöm utcára került, és azt állítja, tartozom neki, mert, idézem, "az ő közbenjárásának köszönhetően jöttünk újra össze a párommal". Pénzt, ételt nem fogad el. Befogadni nem tudom, lenne hely, de nem rajtam múlik, nem enyém az ingatlan, csak itt lakom a párommal. Ismerős fenyeget, hogy tönkreteszi az életemet, puszta élvezetből, és tudja, hol lakunk, járt itt. Nem tudom hogy állítsam le. Túl sok embert ismer, akárkit rám küldhet, hogy ne legyen egy nyugodt napom se. Mit tegyek? Erre az egész idegeskedésre rá fog menni az életem, amit helyrehozni próbálok, romjaiból.


21 éves lány



2015. júl. 15. 20:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Zaklató és fenyegető embereket általában fel szoktuk jelenteni a rendőrségen, nem tudok, a te kis fatornyos faludban mi a népszokás.

Ezt a prostitúciós dolgot viszont én elmondanám a párodnak. Egyrészt gerinc is van a világon, másrészt amiről legalább 2 ember tud, az már nem titok.

2015. júl. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Miért kellene elmondanom neki? Nem volt megcsalás, nem voltunk együtt. Másrészt pedig csak azért tettem, hogy tiszta lappal induljak az életben, mert sok adósság volt a nyakamon, nem a saját hibámból.
2015. júl. 18. 13:28
 13/13 anonim ***** válasza:

A hatályos Szabálysértési törvénykönyv szerint:

Veszélyes fenyegetés


173. § Aki mást félelemkeltés céljából a megfenyegetett személyre vagy annak hozzátartozójára vonatkozó, a becsület csorbítására alkalmas tény nagy nyilvánosság elé tárásával komolyan megfenyeget, szabálysértést követ el.

2015. júl. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!