Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Csak engem zavar az állandó...

Csak engem zavar az állandó dohányzásellenes propaganda?

Figyelt kérdés

Eddig egy 16 éves gyereket ismertem akinek büdös volt tőle a szája, a többieken meg sem lehetett érezni.

Tanáraimból mindig sokkal nyugodtabbak és jófejek voltak akik cigarettáztak. Lányoknál szintén nem visszataszító, ugyanúgy szép az arcuk és fehér a foguk.

De pár éve (nemzeti dohányboltok előtt) is állt egy a pénztárnál és hangosan hirdette a gyerekének, hogy ez egy büdös ... .

Mivel akik dohányoznak sem kínálgatnak senkit cigivel, vagy kezdik el mondogatni, hogy milyen undorító ha nem dohányzol, akkor akik nem dohányoznak miért nem képesek ugyanerre?



2015. aug. 27. 10:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert a nemdohányzó nem vágja haza a te tüdődet. Én sokáig nem hittem ebben a cigi-tüdőrák dologban, mert a régi öregek is bagóztak, nem lettek tőle betegek. Aztán beütött a krach: Nagynéném volt az első a családból (igaz, erősen bagós volt, egész nap szívta) Akinél előjött a tüdőrák. Nem volt szép halála. Már apám se él, unokabátyámnak szintén az a baja. (lehet hogy valami hajlam is kell hogy ebben betegedjen meg valaki)
2015. aug. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem dohányzom, de a környezetemben mindenki...vannak olyan dolgok amiket már túlzásnak tartok...


22F

2015. aug. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Öreg korba szerintem már úgyis kiszámíthatatlan.

Voltak sokan akik tovább éltek dohányosként mint a nem dohányosok.

Sajnálom a te esetedet, de erre kb ugyanannyi esély van mint hogy valami más rákot kapjon az ember.

2015. aug. 27. 10:49
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavar.

Most ha egy csaj elkezd cigizni, ahhoz sok cigi és több év kell, hogy besárguljon tőle a foga... Bár nekem nem jön be így se, ha egy csaj cigizik.

Tanáraim közül vannak jófej cigisek, de ugyanúgy van sok jófej tanárom is, aki nem cigizik, szóval nem látok ilyen összefüggést.

Tényleg elég káros, és zavar ha a füstjük jön rám. Én se művelek olyan dolgokat az utcán, amivel mást zavarnék, vagy más egészségét károsítanám... Cigizzenek ott, ahol senkit nem zavar.

2015. aug. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, csak nem a fiatalokat kell nézni, nézd meg, hogy néz ki valaki aki 10-20-30 éve dohányzik.


"Mivel akik dohányoznak sem kínálgatnak senkit cigivel, vagy kezdik el mondogatni, hogy milyen undorító ha nem dohányzol, akkor akik nem dohányoznak miért nem képesek ugyanerre?"


Ez kb ugyanaz mint amikor a kis cigány csorda bömbölteti a sszar zenéjét a telefonján. Senkinek nem mondták, hogy hallgassák az emberek mégis megteszik(mint ahogy a cigifüstöt is belefújja a pofánkba a szél). Meg ők sem mondják, hogy de undorító az aki nem hallgat hangosan sszar zenét, pedig azok akik passzívan hallgatják azokat kurvvára zavarja

2015. aug. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Figyelembe kell venni, hogy a dohányzás sok embert zavar. Nem gond, ha kultúráltan csinálja az ember, de nálunk semmi kultúrája nem volt. Bementél pár éve még egy kocsmába, italozóba, de akárcsak egy szórakozóhelyre, és volt olyan, hogy mindent áthatott a füst. Nekem is volt olyan élményem, amikor már látni alig lehetett tőle. És ez volt az igazi probléma. Szó szerint fulladtam, és nekem, aki nem is dohányzott 10 percenként ki kellett mennem levegőért.

Ugyanígy a vasútállomásokon, és buszmegállókban. Semmi gond nem lett volna, ha a dohányosok kulturáltan arrébb állnak oda, ahol nem fújják rá senkire a füstöt, de itt az volt, hogy beálltak a tömegbe, a megálló kellős közepére, és rágyújtottak. Igenis figyelembe kell venni, ha valakit zavar, vagy esetleg rosszul van tőle.

Ugyanígy vonatoknál. Voltak régen még dohányzó kocsik. Oké, rendben, aki oda ült, tudta, hogy mire számítson, nem is ezzel volt a gond. De gyakorlatilag szinte mindenhol a vonaton rágyújtottak, az se zavarta őket, ha épp a peronon álltak.

És ez itt a probléma: dohányzást is lehet kulturált módon csinálni, meg kevésbé kulturáltan. Nálunk a kevésbé kulturált dívott. Ezért kellett állami szabályozás.

2015. aug. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Engem az zavar, hogy ennyire erőszakosak a dohányosokkal szemben, lassan már kriminalizálják őket. Nem dohányzom, mégis túlzásnak tartom ezt az üldözést.
2015. aug. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
Dohányzol Te is kérdező? Ha igen, akkor ne csodálkozz ha nem érzed a többi dohányos szagát, amúgy meg szimplán érezni rajtuk, arról nem beszélve, hogy köszönöm, de ha én nem kérek a füstből akkor ne nekem kelljen már odébbmennem mindig.
2015. aug. 28. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem dohányzom, csak engem valahogy sosem zavart.
2015. aug. 29. 13:04
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor te szereted ha a pofádba fújják a nemcsak büdös, de rákkeltő anyagokat? Vagy ha nem találod büdösnek akkor is lehetne annyi eszed, hogy kerülöd mert nem egészséges. Kétlem, hogy poénból mondjuk villákat dugsz konnektorokba
2015. aug. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!