Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Van olyan, aki még soha nem...

Van olyan, aki még soha nem volt részeg? Lelehet élni józanul egy életet?

Figyelt kérdés

Én még soha nem voltam részeg,pedig már 27 éves vagyok.

Túl sok alkesz volt a környezetemben,családomban,ezért is taszított mindig az alkohol.


Mennyire fogadják el ezt az emberek?

Valahol félek,hogy az alkoholizmusra való hajlam is öröklődik,és nem annyira kiegyensúlyozott az életem,lelkivilágom,és félnék ha egyszer megtapasztalnám,akkor magával ragadna engem is idővel,az,hogy "nem kell a valóságban élni".


Ezért inkább sosem szeretném kipróbálni...


2016. febr. 1. 07:29
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Értelmesebb emberek pont leszarják. Amúgy meg nem veszítesz vele semmit, ha nem iszol, hát nem iszol. A te döntésed, pláne ha tudod, hogy nincs elég akaraterőd.
2016. febr. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
én csak becsípve voltam, olyan hányósan seggrészeg még soha, de olyat is ismerek, aki sosem ivott alkoholt, pedig nem vallásos vagy ilyesmi (fiú).
2016. febr. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ez nem akaraterő kérdése.

Hajlamos vagyok a depresszióra és nem tudom mennyire rántana magával az érzés.


Mikor gyerek voltam,azt hittem,hogy az alkoholisták csak kizárólag igénytelen,buta emberek,aki nem tudnak maguknak parancsolni.

De elég sok értelmes embert is a padlóra küld.

2016. febr. 1. 07:54
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Én sem voltam még soha részeg, sőt, fél kortynál még soha nem ittam többet egy-egy italból. De még így is van sok, olyan ital, aminek nem tudom, hogy milyen az íze. Nem tetszik az illata, se nem ízlik, szóval nem nagyon töröm magam ezen. Persze társaságban sem iszom sose. Részeg nem szeretnék lenni soha, szerintem az egy nőtől nem valami szép dolog, mondhatni kiábrándító.

Egyébként édesapám alkoholista volt (már kijött belőle, amennyire én tudom), de én már azelőtt eldöntöttem (kisgyerekként), hogy nem fogok alkoholt inni.

20/L

2016. febr. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A nevelőapám elmúlt 50 éves és soha egyetlen egyszer sem volt részeg és nem gyújtott rá. A szülei dohányoztak, az édesapja alkoholista volt, és ő annyira megundorodott tőle, hogy a szagát sem bírja egyiknek sem. A tesói pl. mind dohányoznak, de ő ki se próbálta. Inni se iszik soha, és tényleg sohasem volt még részeg.

Nem szégyen az, ha nem próbálod ki.

2016. febr. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem iszom egyáltalán. Az ismerőseim simán elfogadják, inkább csak az a gond, hogy én nem bízom benne, hogy el fogják fogadni és győzködöm magamat belül, hogy hát mégiscsak kéne egy kicsit inni.
2016. febr. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Értelmes ember nem törődik azzal, hogy más ivott -e. Mondom ezt úgy, hogy a péntek esti programom minden héten ivászatból áll a barátokkal, és hétvégente is legurul 1-2 sör havonta egyszer.


Ha félsz az alkoholtól, csak rosszabb lesz ha kipróbálod. Túlreagálod az ivást, de nyugtatgatni se foglak, ezt magaddal kell leboxolnod. A te életed, a te döntésed. Ha nem szeretnél inni, ne igyál.


Ha végignézek az életemen, sok dologból maradtam volna ki ha nem iszok, de valamiért úgy sejtem teljesen más az értékrendünk, teljesen mást tartunk jó szórakozásnak. Ha eddig nem ittál, ezután sem fogsz semmit sem kihagyni.

2016. febr. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én se voltam még sosem részeg, és nem is akarok. Egyrészt nem ízlik az alkohol, másrészt irtózok attól, hogy ne legyek ura önmagamnak. Nincs ezt kiváltó trauma, csak úgy van magától.

Cigizni se cigiztem sose, és nem is akarok.

24/F

2016. febr. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem iszom, és soha nem voltam részeg. A továbbiakban sem tervezem kipróbálni. Szerintem azért értelmetlen a kérdés, mert az alkohol ugyanolyan ital mint akármi más. Számomra nincs nagyobb jelentőssége mintha azt kérdeznénk: le lehet élni egy életet narancslé nélkül? Ugye milyen h*lyén hangzik? A probléma azzal van, hogy sok ember az alkoholt valami külön kategóriába sorolja.
2016. febr. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!