Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egy rettenet nagyot hibáztam....

Egy rettenet nagyot hibáztam. Hogyan tudnám feldolgozni? 16f

Figyelt kérdés

Egy rettenet nagyot hibáztam. Hogyan tudnám feldolgozni? 16f

Az osztályfőnökömmel nagyon jó kapcsolatom van, tudja, hogy meleg vagyok. Úgy láttam, hogy megbízunk egymásban, szeretjük egymást. Azonban tegnap volt egy kis összerezzenésünk. Ami még nem is elég, én rettenetesen felhúztam magam tegnap. Egy osztályos beszélgetőcsoportba lealáztam az ofőmet csak azért, mert a többiek is azt csinálták. Ész nélkül dobáltam a szavakat arra az érzékeny emberre, akit én szeretek. Egy spicli lescreenelte ezt, és elküldte neki. És ezek után jött a hideg víz. Ráeszméltem, hogy mekkora egy kétszínű idióta voltam. Megkaptam tőle, hogy csalódott bennem meg minden egyéb. Én rettenetesen szarul érzem/éreztem magam emiatt. Mivel én az osztály élébe tartozom, mondta, hogy fel szeretne mondani, amit én el sem hittem. És egyszerűen nem tudom azt feldolgozni, hogy a harag nem jó tanácsadó. Vagyis ami történt. Hogy tudnám?



2016. dec. 10. 12:01
 1/5 A kérdező kommentje:
Ő valamennyire megértett, és mondta, hogy nem haragszik. De azért mégis... megcsappant némileg a bizalom. Csalódtak bennem. Nem tudom feldolgozni. Ezt elmondtam neki, hogy őrlődöm, és most valahogy berobbantam.
2016. dec. 10. 12:03
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Elmész bocsánatot kérsz tőle...elmondod kamasz vagy, szerettél volna a többiekkel is jóba lenni és azért tetted. Megbocsájt és akkor feldolgozod.
2016. dec. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mond el neki, amit itt leírtál, hogy csak szerettél volna megfelelni az osztálytársaidnak, de nem gondoltad komolyan, amiket írtál és megbántad.

Ha ő ezen annyira kiakad felnőtt létére, hogy képes felmondani, hát szerintem valami gond lehet a gondolkodásával. Felnőtt embernek illene ezt a helyzetet normálisan kezelnie.

2016. dec. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
40%

Egy tanárnak tudnia kell, hogy a diákjával tanár-diák kapcsolatban áll. Függetlenül mindkettejük szexuális orientációjától, ebben a viszonyban megvan az a távolságtartás, alá- és fölérendeltség, amit az eredményesség (és mindkettejük védelme) érdekében meg kell tartani.

Egy kamaszban még nincs meg az a tudatos gát, tehát a tanárnak erre mindkettejük helyett figyelni kell. Ha engedi átlépni a határt, akkor elsősorban a diák sérül, másodsorban ő. Külön nagy baj, ha ebbe a kapcsolatba már a szexuális orientáció is szerepet kap.

Amit te tettél, az az emberi kapcsolatokban egy általános, indulatból fakadó hiba. Ha a kapcsolat ezt kiheveri, akkor az egy erős kötelék, te átgondoltad, elbsztad, elnézést kérsz, mindenki örül, teljesen normális.

A tanár eljátszhatja a "sértődött cseléd" mártír szerepét, de az alapgondot ő okozta azzal, hogy nem tartotta meg a fenti távolságot. Ez önmagában is elég ok ahhoz, hogy a jövőjét ebben az iskolában átgondolja.

Még egy dolog: ha veled megtette, hogy másfajta (iskolába nem való, baráti) viszonyt tartson fenn, akkor nagy eséllyel megtette (vagy tenni fogja) mással is. Így felmerül a kérdés, hogy alkalmas-e arra, hogy a tanítástól függetlenül tanárként viselkedjen a diákjaival, amibe kötelező érvényűen beletartozik a tanár-diák viszony megtartása. Tehát halkan mondom, hogy ha erről az igazgató tudomást szerez, joggal gondolkodik el rajta, hogy a tanárát megtartsa-e a tantestületbe. És remélem lejött, hogy nem a szexuális orientáció miatt!

2016. dec. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne gyötörd magad, nem miattad mond fel. Valószínűleg már régóta ott volt benne a dolog, és ez most kiváltotta belőle. Ha nem csináljátok ezt az osztállyal, akkor majd kiborítja valaki más, és azért mond fel. Teljesen mindegy, ez a döntés már régen meglehetett benne.
2016. dec. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!