Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van az, hogy ellenszenve...

Miért van az, hogy ellenszenvesnek tartom a szép/sikeres/hedonista embereket és sokkal szívesebben beszélgetek megkeseredett/csúnya/panaszkodó emberekkel?

Figyelt kérdés

Talán a kinézetemből és abból kiindulva, hogy számos kudarcot éltem már át 23 éves koromra, de az életem nagyjából az önsanyargatásból áll és sokszor ebből tudok erőt meríteni, illetve a kudarcokat is könnyebben fel tudom dolgozni, arra hivatkozva, hogy tiszta a bűntudatom, mert szerencsétlen emberként úgy sem sikerült volna. Persze ennek vagy nem ennek köszönhetően egyre csak rosszabb helyzetben érzem magamat, már tanulni sincs kedvem (hallgató vagyok), bár annak idején sem voltam már annyira motivált, de egy OKJ-s képzést azért valahogy el tudtam végezni. Valahol belül érzem, hogy ez a hozzáállás nem vezet jóra, de nem tudok magamon változtatni. Azt sem tudom, hogy kellene. Ördögi kör ez. Ahhoz, hogy pozitívnak próbáljam látni a világot, ahhoz magabiztosnak kellene lenne, amire jelenleg nincs okom, így nem is sikerül változtatnom.

Csak néhány példa amitől rosszul érzem magamat:

*jóképű pasikkal szelfizgető csinos csajok

*diplomával pózoló lányok

*csókolózós/külföldi nyaralásos képek, olyan ahol a sportos pasi és csinos csaj mosolyogva pózol

Arra is nagyon kíváncsi lennék, hogy köztetek van-e hozzám hasonló emberke? Ha igen, akkor írjatok egy nemet is és, hogy mi váltotta ki belőletek ezt az érzést.



2017. jan. 14. 18:11
 1/6 TR75 ***** válasza:
91%
Irigység?
2017. jan. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A hozzád hasonló emberkéknek a faszbuk kész öngyilkosság. Ott senki sem pózol az éhen döglött macskájával, senki sem dicsekszik azzal, hogy kirúgták a munkahelyéről, hogy elhagyta a barátnője, hogy évek óta nem volt nyaralni, hogy bedöglött a béjemvé, stb. Ott csak a jóról szól minden. Ettől még egy egészséges énképű fazon is képes a falnak menni, nemhogy te.
2017. jan. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne használd olyan gyakran a közösségi oldalakat ha annyira beleáled magad mások életébe. Alap dolog, hogy a facebookra az ember a legszebb arcát rakja fel, a nyaralási képeket és nem azt, hogy mikor veszekedett utoljára a barátjával. Engem a sok nyálas szöveg iritál, mert jobb elmondani az érzéseid élőben. 23 évesen még sokat produkálhatsz, de olvass utána az önbizalomfejlesztésnek és vedd észre, hogy másnak se tökéletes az élete.

18/L

2017. jan. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Önértékelési zavaraid vannak.

"...szívesebben beszélgetek megkeseredett/csúnya/panaszkodó emberekkel"

Hát persze!

Mert vakok közt király a félszemű.

Neked is kell a visszaigazolás, hogy van akinél még te is különb vagy.

Ezen kellene önkontrollal, vagy szakember segítségével változtatni.

Meg kell tanulnod szeretni és helyén kezelni magadat.

Ne mondd, hogy nem megy!

A te érdeked, ha nem akarsz még 100 évesen is hasonló kérdéseket kiírni.

2017. jan. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%

Tulajdonképpen úgy viselkedsz mint a prolik.


Azok ilyenek, mindig a másikat nézik, leszólják, irigylik, de azért mégiscsak szeretnének olyanok lenni. Mindenkire fújnak akinek 1-el több van mint nekik. És ahelyett hogy azt néznék miben jobb a másik, miben lehet fejlődni, inkább "dögöljön meg a szomszéd tehene is" alapon gondolkoznak akkor érzik igazán jól magukat ha együtt dagonyázhatnak a szarban a többiekkel mint a disznók. Tipikus ha másnak szar akkor nekem már nem is olyan szar hozzáállás.


A másik meg, hogy mindig mindent és mindenkit okolsz a saját hibáidért csak magad nem. Itt is mindent áthárítasz a hátrányos külsődre és ezzel nyugtatod magad.

2017. jan. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
63%
Azert mert Te is az vagy. Hasonlo hasonloval.
2017. jan. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!