Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha valaki (pl Osztrák meg...

Ha valaki (pl Osztrák meg magyar) kettős állampolgár lesz, akkor a nevet is megkell/lehet változtatni?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 20. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez két egymástól független dolog.

Megváltoztathatod a neved ugyan úgy mint most, de nem kell.

2017. ápr. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Erre csak Szlovákiában köteleznek, a Benes-dekrétummal.
2017. ápr. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mire köteleznek a Benes dekrétumok?!?!?!?

Szlovák állampolgár vagyok és bár a szlovák nyelv szabályai szerint a nők vezetéknevéhez hozzácsapják az -ová toldalékot, a nem szlovám nemzeziségűek hivatalosan töröltethetik a nevükről. Én is ová nélkül használom a vezetéknevem, ja, és mellé még tipkus magyar keresztnevem is van.

Teljesen mindegy, milyen állampolgár vagy, bármilyen neved lehet, bármilyen írásmód szerint. Pl.egy születése óta szlovák állampolgár is lehet probléma nélkül Jessica, Elizabeth, ugyanígy Kincső, Örs és bármi más.

2017. máj. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, más országban mi a helyzet, de már nagyon unom ezt a fújszlovákiázást, ami itt megy. Pedig 200%-ban magyar érzelmű vagyok. De ez akkor is gyomorforgató.
2017. máj. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!