Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Válhatok ettől alkoholistává?

Válhatok ettől alkoholistává?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy életemben először megyek fesztiválra, ami 5 napos lesz. Ha minden nap iszok egy keveset, attól még nem lehetek alkoholista, igaz? Tudom, hülye kérdés, de vegyétek komolyan légyszíves. Vagy érdemes lenne mondjuk 1-1 nap szünetet tartani? 18/F

2018. júl. 30. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Este hat előtt ne kezdj el inni, minden pohár ital után megegyező mennyiségű vizet igyál, maradj aktív (táncolj, sétálj, mozogj, ne "feküdj el"), ha érzed hogy baj van (hányinger, szédülés) állj le a piával, józanodj ki egy kicsit. Ne legyél pocsolyarészeg, és nem lesz baj. Tarthatsz egy nap szünetet is.
2018. júl. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem attol leszel alkesz hogy 5 napot iszol. Hanem hogy az 6, 7, 8, stb napon is tovabbra is fogsz inni, es ha kihagysz egy napod alig varod hogy ujra ihass.
2018. júl. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az alkoholizmus nem az ital fogyasztásának mennyiségétől, de még csak nem is annak gyakoriságától függ.


Akkor beszélhetünk alkoholizmusról, ha függőség alakul ki az ital iránt, és kényszeres cselekvéssé válik, amit nem tudunk leküzdeni, és mindennapjaink elhagyhatatlan részévé válik. Ha nem tud elszakadni valaki tőle.

2018. júl. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 L.. István ***** válasza:
62%
Á, az ilyet ismerem. Már az első nap úgy be fogsz b...ni, mint atom, kivéve, ha egyáltalán nem iszol semmit. Hidd el, most úgy gondolod, csak keveset fogsz inni, de nem úgy lesz. Bár lehet, hogy te vagy a kivétel, de mitől lennél az?
2018. júl. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, igyál olyan fröccsöt, amiben 1 dl bor és 2 dl szóda van. Nem leszel sem alkoholista, sem részeg.
2018. júl. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én végigittam a Rockmaratont (7 nap) mégsem lettem alkoholista, legalábbis FEZENig meg bírtam állni.

Nekem a fesztiválozós italom az a száraz fehér fröccs, kellemesen hűsít, nem üt meg hirtelen és még csak 30 percenként wcre sem kell járni.

2018. aug. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!