Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Mindennapos tej-fogyasztás...

Mindennapos tej-fogyasztás káros? Napi 1 liter.

Figyelt kérdés
27/f

2021. márc. 24. 00:06
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem káros, ha nem egyszerre iszod meg, és rendesen meg tudod emészteni.
2021. márc. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Elég sok kereszt allergiának alapja a tej és a dinnye.

A vesekő betegség egyik alapja a laktóz bontási problémákból fakad.

A laktóz amúgy is fura dolgokat okozhat: a hasmenés, akne, hányinger, kiütések stb stb


De ha nincs tüneted és nincs allergiád, akkor nincs jelentőssége.


Minnél idősebb leszel annál inkább gond lesz a laktózzal. Az ESL tejek extrán irritálnak néhány embert. A sima pasztőrizálással meg harmad annyi ideig tartható el a tej.

2021. márc. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

"De ha nincs tüneted és nincs allergiád, akkor nincs jelentősége."


Az, hogy ma nem allergiás, nem jelenti azt, hogy holnap sem lesz az.

15-20 évvel ezelőtt bármilyen tejes ételt gond nélkül ehettem, ihattam. Mostanság már egy tányér tejfölös leves lehet hasmenést okoz. Nem törvényszerűen, de nem is ritkán.

Hasonlóan reagál sok hasonló korú ismerősöm a tejes ételekre italokra.

2021. márc. 24. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

#3: ez pont amiatt van, mert ahogy a 2. is írja az ESL és UHT tejekkel teljesen tönkreverték az emberek emésztését, nagyon sok allergiás lett.

Nekem gyerekkorom óta elég erzékeny a szaglásom és ízlésem (remélem visszajön, covid miatt semmi szagot nem érzek).

Az ESL tejet alig bírom meginni, rossz a szaga és mellékíze van. Ha mégis megiszom, akkor utána fél napig száraz a szám, és széthugyozom magam.

UHT tej szaga és íze annyira rossz, hogy kiköpöm.

Érdekes módon a sima pasztőrözött tejtől, vagy a "csapolt" otthon forralt tejtől semmi bajom, és olyan íze van mint gyerekkoromban a zacskós tejnek.

2021. márc. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

#4#

Részletekbe bele menni nem akartam.

Néhány évtizeddel ezelőtt a tej úgy volt a köztudatban, hogy egészséges...

Majd jött egy pálfordulás, és problémás lett több tudományos elemzés szerint, és nem csak a feldolgozás miatt.

Ez kényes téma, amihez nem értek, de némi logika lehet abban hogy a vadászó, gyűjtögető életmódhoz kialakult emésztőrendszer nem tud olyan ütemben fejlődni, ahogy a technológia fejlődik.

Sem a háziasított állatok teje sem a fehér kenyér, sem a szója nem volt természetes tápláléka az embernek, de megtanulta azok előállításának technikáját.

Már több ezer éve, de az emésztőrendszer azóta sem "tanulta"meg azokat probléma mentesen kezelni.

Különösen, ha nagy mennyiségben kell megküzdenie a laktóz, glükóz lebontásával.

2021. márc. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#1: [link]

Nem "szerintem" kategória ez. Nagyon nem!

2021. márc. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is literszámra iszom. Nem is bírnék nélküle élni.
2021. márc. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Laktózmentes tejet iszom csak.


A laktózt nem bírom.


Így is gáz napi 1 liter vagy több?

2021. márc. 24. 11:45
 9/9 anonim ***** válasza:
2021. márc. 25. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!