Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Aktív matétea fogyasztók!...

Aktív matétea fogyasztók! Érzitek a hatásait?

Figyelt kérdés
Kávéról szeretnék maté-teára váltani, egyrészt tetszik a szeánsz jellege és a hangulata, másrészt sok jót hallottam róla. Akik használják: igazak azok, amiket a hatásairól írnak? Tényleg jobban élénkíti a testet és az agyat, mint a kávé? köszi a válaszokat!

2023. jan. 25. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

En annyit vettem eszre tole, hogy sokkal lassabban “ut”, mint a kave, de a hatasa tovabb tart, tehat nem erzem szukseget masodik adagnak pl delben, mint kave eseteben.

Viszont pont emiatt, mert nekem azonnal fel kell ahhoz ebrednem, hogy el tudjam kezdeni a napot, mar inkabb nem is fogyasztom, visszatertem a kavera. Na meg az izet szeretem is, ez is a baj,igy nem akarok tobbet leszokni rola :D

Ennek a teanak az ize pedig annyira nem hat meg, hogy kitartsak mellette.

Meg ha finom lenne, jo lenne, de tok semleges. Persze fel lehet dobni ezzel-azzal, de nekem eddig meg nem sikerilt megtalalni talan azt az izesitest, amit szeretnek.

Ja meg en nem a hagyomanyos, szertartasos modon keszitettem, reggel erre nincs ido. Meg mondjuk honnan szerzel olyan tököt ami kene hozza ugye 😂

2023. jan. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Éveken át ittam rendszeresen maté teát (valaki ajánlotta, én is pont a kávéfogyasztásomat akartam a segítségével mérsékelni).


Akkoriban utánaolvastam, tényleg dicshimnuszokat zengtek róla, hogy ilyen antioxidánsok, meg olyan akármik vannak benne, fogyókúrás hatású, zsírégető, vértisztító meg hasonlók, de már nem tudom, végül is mennyi mindebből a tudományosan igazolt tény. Pl. emlékszem, az egyik dolog, amivel mindenütt reklámot csaptak neki, hogy ebben nem koffein van ám, hanem matein, ami sokkal, de sokkal egészségesebb. Később megtudtam, hogy több kutatás szerint ez csak parasztvakítás, lényegében ez az alkaloida ugyanaz, mint a koffein (a tea fő hatóanyagát is régebben teinnek nevezték, de arról is kimutatták, hogy valójában azonos a koffeinnel).


Nem mintha rossz tapasztalataim lettek volna a matéval, tényleg úgy éreztem, hogy az élénkítő hatása egyenletesebb és tartósabb, mint a kávénak, a hatás elmúltával nem követi úgy egy hirtelen az emberre törő brutális fáradtság, álmosság. Ha egy darabig nem ittam matét, nem volt fejfájásom, mint a kávémegvonásánál.

De ez lehet szubjektív érzés, önszuggesztió, placebo-hatás is. Annyi biztosan igaz, hogy a maté természetesebb, mint azok a vacak instant kávéporok, amiket én iszom, sőt azt is megkockáztatom, hogy talán jobban kíméli a vesét, kevésbé okoz függőséget, mivel nem lehet annyira könnyen túladagolni (mondjuk az argentinok, uruguayiak stb. egész nap ezt isszák, szóval...).


Néha még most is készítek magamnak reggel, ha tudom, hogy egy hosszú, fárasztó nap vár rám, de a kávéról azért nem sikerült teljesen leszoknom. Úgyhogy rosszat nem tudok róla mondani, de azért nagy valószínűséggel nem az a csodaszer, aminek sokan beállítják... :)

2023. jan. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem igazán szeánszoztam, meg hangulatoztam, lefőztem minden nap másfél litert, és úgy ittam egész nap (inkább délelőtt) flakonból.

Hosszútávon igen, érezni a hatását.

Akkor diétáztam is, és le is dobtam 10 kilót, hogy a tea mennyire segített, nehéz megmondani.

2023. jan. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi srácok!
2023. jan. 25. 15:08
 5/5 anonim ***** válasza:
41%
Én 2x ittam és mindkétszer rosszul lettem tőle, másodjára nagyon. Szerintem nagyon erős cucc. Nem hiszem, hogy veszélytelen.
2023. febr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!