Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Gázolaj szaga van a kólának,...

Gázolaj szaga van a kólának, mitől lehet ez? Ittam egy pohárral, lehet tőle bajom?

Figyelt kérdés
Nyilván nem szagolgattam mielőtt kiöntöttem és megittam, de amikor elvettem a számat a pohártól, akkor éreztem hogy üzemanyag szaga van. Amikor az üvegbe szagoltam, ott már igazán intenzíven lehetett erezni. Mi miatt lehet ez, illetve mennyire lehet bajom ettől?
2023. nov. 12. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet csak a szénsav vált ki gázhalmazállapotban és azt érezted. Vagy a sok mesterséges, szintetikus összetetők egyike, talán a nem megfelelő (erős napfény) tárolás miatt megbuggyant. Nem nagy érték, jobb, ha kiöntöd. Melyik márka?
2023. nov. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pepsi, 2 literes kiszerelésben, 2024. 06-os szavatossági idővel. Azóta kicsit zuborog a gyomrom és puffadok kicsit, de nyilván ez nem feltétlenül lehet kizárólagosan, vagy kimondottan ettől. Lehet csak véletlen összefüggés.
2023. nov. 12. 20:43
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én csak kizárni tudok. A szénsav nem lehet. Elég bomlékony sav, folyamatosan szén-dioxiddá és vízzé bomlik (szén-dioxid buborékok a szénsavas folyadékokban) és mégsem érződik normál esetben gázolaj szag, másrészt ami még erősebb érv ellene, hogy a szén-dioxid szagtalan gáz. Na meg nekünk sincs gázolaj szagunk szagunk normál esetben, pedig mi is viszonylag sok szén-dioxidot kilélegzünk.
2023. nov. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Hát ilyenek ezek a vegykonyhában készült levek.Nem is nagyon fogyasztok már ilyeneket...De egy pohártól nem lesz bajod.
2023. nov. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Frissen felbontva elég fura szaga van minden kólának.
2023. nov. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudom hogy alapból tud fura szaga lenni bontás után, de ennek egyértelműen üzemanyag szaga van. Emiatt furcsállom. Elvileg zárt rendszerben készülnek ezek a löttyök, ott alapvetően nem lenne szabad bele kerülnie. Ha tippelnem kellene, akkor a koncentrátumot egy olyan tartálykocsiban szállíthatták, amiben előtte üzemanyag (vagy hasonló anyag) volt, nem takarították ki rendesen, és úgy került bele a kóla alapanyaga.
2023. nov. 12. 21:34
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy az édesítő szaga lehetett, változtatnak mindig a receptet.
2023. nov. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!