Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Melyik az a szénsavas ásványví...

Melyik az a szénsavas ásványvíz, amelyikben a legtovább megmarad a szénsav?

Figyelt kérdés
Márka vagy típus is érdekel. A cél az lenne hogy másfél literes palacknál ha már a felénél jár, még akkor is legyen benne bőven szénsav.

máj. 20. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Talán a Szentkirályi, de minél kevesebb van a palackban, annál gyorsabban megy ki a szénsav, illetve ha rázkódik, ha fektetve tárolod mikor már nincs sok benne, ezek befolyásolják.

De 1-2 márkának van extra szénsavasa, próbáld ki azokat.

máj. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

"de minél kevesebb van a palackban, annál gyorsabban megy ki a szénsav"


Ez biztos? Én eddig azt hittem minél nagyobb az üveg, annál többet nyitogatom és annál több szénsav megy ki.


Viszont köszi a tippet, akkor ezt a márkát fogom megpróbálni. Meg pl eddig nem tudtam az extra szénsavas változatokról se, akkor ezt fogom keresni!

máj. 20. 16:05
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az amelyikbe a legtöbb szénsavat teszik, nyílván.. Pl a fekete Szentkirályi.
máj. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A Borsec elég "csípős", de inkább rendelj szódát és megoldod ezt a hatalmas problémát.
máj. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hogy megy ez a szódarendelés? Mert nekem az első gondolatom még az volt hogy veszek olyan régi szódásszifont. Aztán elhűlve láttam hogy 20 meg 30 ezer, meg hogy még drágább szódagépek. Nem értem mi történt itt.
máj. 20. 18:42
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez csak azon múlik, hogy alapból mennyi szénsav van benne. Abban szerintem a fekete Szentkirályi a nyerő, azt eleve nem is magában iváshoz találták ki, hanem fröccshöz.
máj. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na ez kell nekem, látom mindenki a fekete szentkirályit mondja, fel is írom. Csak én nem fröccshöz hanem málnaszörphöz használnám.
máj. 20. 18:57
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Keresel a városodban egy szódást és vagy odamész személyesen egy rekeszért, amikor szükséged van rá, vagy pedig megegyezel velük a szállításról adott időközönként. Persze lehet csak úgy kérésre is, amikor épp elfogy. A rekesznek lesz egy betétdíja, szóval a második rendeléstől csak a szódáért fizetsz.


Én Budapesten ingyenes kiszállítással 2280Ft-ot fizetek egy 12-es rekeszért, a patronok 1,3L-esek, ami 1 liter szódát jelent.

máj. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor szokott lenni már fröccsvíz azt keress.
máj. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!