Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Ha a gyógynövényteát dupla...

Ha a gyógynövényteát dupla ideig áztattam véletlenül mint kellett volna, megihatom?

Figyelt kérdés
20percig kellett volna, de elfelejtkeztem róla, így 36perc után szűrtem le. Meg lehet inni így is?

2014. szept. 27. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Megihatod.
2014. szept. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
úristen, meg fogsz halni tőle, nehogy megidd!!!
2014. szept. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Simán megihatod. Kicsit erőteljesebb íze lesz, de ennyi. Legfeljebb máshogy ízesíted (feltéve, ha egyáltalán szoktad).
2014. szept. 28. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Jó az úgy.
2014. szept. 28. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az csak a minimum áztatási idő, nem lehet túl áztatni.


Olyat lehet csinálni, hogy túl sokáig áztatni túl meleg vízben, (tehát idő közben visszamelegíted) vagy eleve túl forróba rakod bele.

Mert nem mindegyiknek kell 100 fok, van amelyiknek elég 60-70 fok is. Melegebben sérülnek, tönkremennek a hatóanyagok.


De úgy, hogy leforrázod a teát, az közben hűl, és úgy hagyod, úgy nem lehet túl áztatni ezeket a gyógynövényeket.

2014. szept. 28. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ.
2014. szept. 28. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!