Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Vezetékes vízre (már kezelt)...

Vezetékes vízre (már kezelt) szerelt víztisztító a legnagyobb parasztvakítás? És ennek bedőlnek az emberek?

Figyelt kérdés

Nem akarok ítélkezni de egyre több ismerőstől hallom hogy szereltetett be a csapvízre a konyhába ilyen vízszűrős, tisztítós berendezést.

És ilyen horribilis összegeket mondanak, 200 ezer ft átlagosan!


Most könyörgöm, mit kell a csapvízen szűrni? Azt már a vízművek, meg kitudja ki kezelte...


De ez valami részecskés ízé, meg a molekulákat cserélgeti benne.... Aha mindenen ismerősöm vízkémikus lett hirtelen!


Az emberek régen a patakból/kútból ittak! Akkor nem aggódtak a molekulák miatt?


Ennyire be lehet hülyíteni mindenkit?



2015. jan. 21. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A kútban sokkal tisztább víz van, mint a csapvíz-bevizsgáltattuk!
2015. jan. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%

Aztán meg csodálkozik a sok ostoba, hogy mindenféle hiánybetegség lép fel!

Sógoromék így jártak. Szuper víztisztító, meg veszik a drága kiegészítő vitamin+nyomelemek tablettákat!

2015. jan. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Teljesmértékben igazad van! Egy vízlaborban dolgozom vegyészként. A kollégákkal a fejünket fogjuk...Kiszûri a fontos ásványi anyagokat is...
2015. jan. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 zolidobos ***** válasza:

Olyasmi ez, mint a "csoda" fogyitabletta, amit ha beszedsz, ehetsz mellette mint a disznó, mégis nádszálkarcsú leszel.

Ja! Jól mondod, parasztvakítás, nem egyéb.

2015. jan. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

nekem van potom 7 ezerért rendeltem a netről és kiválóan kiszűri a vízből a vas-ízt amitől itt helyileg ihatatlan ízű a vizünk, így nem kell ásványvizet vennem.

így már érted?

2015. jan. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van tökéletes a csapvizünk, csak egy dolog van benne,ami nem kéne, az a klór, amit azért raknak bele, hogy ne tudjanak a vírusok, baktériumok megtelepedni a rendszerben. De ez az emberi szervezetnek sem túl jó ám. Az emberi szöveteket is roncsolja, és ha nem is gyorsan, de kialakulhatnak olyan betegségek, aminek az ellenszere a fészbuk szerint a szódabikarbóna. És ez csak egy érv. Ha azt hiszed,hogy reklámozom valamelyik készüléket, tévedsz, én is most szeretnék vásárolni, és csak tapogatózom, hogy melyiket érdemes. A kancsósról nem olvastam jót itt a gyakori kérdésen, de ahogy néztem, mindegyiknek van hátránya, ha nem más, akkor pont a 200 feletti ár. Igazándiból azt kell eldönteni, hogy mit is akarunk kiszűrni. Szerintem elég a klórt,legalábbis ahol én lakom. Ha ezt kiszűrjük, a szűrő után elterjedhetnek a vírusok/baktériumok. Van olyan amiben egy uv lámpa van,de az csak a készülék belsejét védi, a kifolyó csövön még ott lehetnek. Szóval nem könnyű. Bármelyik forgalmazót kérdezed, ő el fogja tudni mondani neked, hogy a másiké miért rossz, de az övé miért tökéletes. De a csapvízben a klór akkor sem tuti, még belélegezni sem, nemhogy lenyelni. :(
2016. febr. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!