Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Melyik őrölt kávé a legjobb,...

Melyik őrölt kávé a legjobb, ha erős krémes, igazi presszó kávét akarok?

Figyelt kérdés

Van egy nespresso gépünk, kaptam hozzá tölthető kapszulát. Régen a kotyogóson a classic omniat főztük finom volt.

Tudom, hogy a kávégép főzi úgy le hogy krémes-habos legyen, de valakinek van tapasztalata?

Szüleim kávéimádók, a legjobban azt szeretik ha "csokiszirup" állagú a kávé... :D

Köszönöm :)



2017. jan. 4. 19:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Nespressóhoz tökmindegy, gyakorlatilag ugyanaz a szemét van az összes kapszulában, csak mást írnak rá. Egy nagy átverés az egész, hogy 20.000 ft/kg áron megvedd a szemetet, ami a szép, egész szemű kávénál már nem eladható (törmelék, hulladék).
2017. jan. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha jót akarsz, az őröltet hanyagold. Általában a pocsék minőségű kávét árulják őrölve, De ha nem így lenne, azzal sem nyersz sokat. Őrlés után kb 1/4 órával rohamosan veszti az aromáját. Tehát szemes kávét vegyél. Lehetőleg frissen pörköltet. Pörkölés után 10-14 napot pihentetni kell (eszpresszóhoz) utána kb egy hónapon belül el kell használni, mert romlik a minősége.
2017. jan. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kedves első latom a kerdest nem ertetted nem baj :)

Kedves masodik koszonom a valaszt. Ugye kapszulaba toltenem es a geppel főzném le, de te ezt ertetted is.

Úgy ertetted vegyek szemeset, daraljam le magam és úgy főzzem?

(Régen egy jura kavefozot használtunk ami maga örölte a szemes kávét de már nem a régi pedig akkoriban a legjobb volt)


Márkára tudsz valamit ajánlani? Pellinit olvastam de az rohadt drága.. :D :)

2017. jan. 4. 20:19
 4/12 anonim ***** válasza:

Tényleg nem értettem, bocsi... most látom, hogy tölthető kapszulát vettél.


Igen, szemes kávét vegyél és te daráld le. Az olyan árkategóriában mint a Lavazza, Segafredo, stb. már elfogadható a minőség, az egy erős középkategória.


Az omnia, eduscho, stb. szintűeket kerüld. Tschibo-ból csak a drágábbakat érdemes megvenni.

2017. jan. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én tőlük szoktam rendelni:

[link]

Konkrétan a Basic Barista Espresso Blend keveréket 1 kg-os csomagolásban. Ez a legolcsóbb kávéjuk, de nagyon ott van! :-)

Egy kicsit világosabbra pörkölik, mint erre fele szokás, így nem annyira keserű.

Igen úgy gondoltam. :-) Daráló sem mindegy milyen. Vannak ezek a forgó késes izék, ezzel darált kávéban mindenféle szemcseméret van, teljesen kiszámíthatatlan. Eszpresszóhoz egyenletesen apróra kell őrölni. Olyan darálóval lehet megcsinálni, amiben ilyen malomkőszerű fogazott csonka kúp forog.

Ha van jó kávéd, jó darálód, érdemes néha a presszógép mellet egyéb módszereket is kipróbálni. Filteres kávé, french press stb. Ezekhez durvábbra kell őrölni.

Hacsak nem speciálisan keserű kávét szeretnél, érdemes 100% arabica-t választani. A robusta ritkán tesz jót a kávé ízének.

2017. jan. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
ismét köszönöm mindenkinek, mentek a pacsik :)
2017. jan. 5. 08:37
 7/12 A kérdező kommentje:
hát egyik sem lett se erős se krémes, kaptam üzenetben is tippeket black&white lett a legelviselhetőbb ízű. Omnia espresso, fekete pellini, mind2 erőtlen ízetlen lett lefőzve, pedig nagyon meg lett tömve.. jó lesz teafőzőnek a tölthető kapszula :D
2017. jan. 6. 12:18
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem is ezeket ajánlottuk. Az olcsó tschibónál az ajánlottak sokkal jobbak...
2017. jan. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Mint írtam üzenetben ajánlották ezeket, és hirtelenjében csak pár fajtát tudtam beszerezni :)

Meglepően ritkán írják rá milyen keverék hány % arabica robusta.

A saját örlésűt is kipróbáltam mind durvább mind poros örlésűt, de szerintem a kapszulásokhoz adnak adalékot mert egyik sem lett se erős se krémes, köszönöm azért :)

2017. jan. 7. 16:19
 10/12 David82 válasza:
Dallmayr kotyogóban főzve. Az az igazi.
2017. jan. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!