Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Szarvasi kávéfőzővel hogyan...

Szarvasi kávéfőzővel hogyan tudnék tejhabot is készíteni? Illetve hogy készül a tejes kávé (latte machiato)?

Figyelt kérdés
Ősrégi, nincs használati utasítása. De van rajta olyan cső, elvileg lehetne.
2017. okt. 26. 11:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Gondolom van rajta elzárószelep azt megnyitod amikor már megkezdődik a gőzképződés.tejet teszel egy kávékiöntőbe és aláteszed a csőnek ,éppen hogy beleérjen.Elvileg a gőz habot képez,csak pici tejet használj,max 1dl mert sokkal nem fog elbírni.

Én is szórakoztam így más típussal,de nem az igazi és macerás is,és inkább vettem egy tejhabosítót.

A latte machiato úgy készül,hogy készítesz tejhabot,beleöntöd egy pohárba és a tej az aljára leülepszik a hab meg a tetején marad.A kávét meg óvatosan a pohár falán beleöntöd és az a tej és a hab közé fog kerülni.

2017. okt. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi.

Viszont ezen nincs külön gőz gomb, ami alatt fő a kávé, addig gőzöl is?

Sima kávéfőző, legalább 10 éves.

2017. okt. 26. 11:27
 3/10 anonim ***** válasza:
Abba nwm lehet csinálni. Legalábbis az alap szarvasiba nem.
2017. okt. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De lehet... Van rajta cső.
2017. okt. 26. 11:41
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálam úgy működött,hogy egyszerre ment a kávéfőzés és a habkészítés.Nekem Delonghi van.Akkor nyitottam meg a gőzcsapot amikor már elkezdett folyni a kávé.Egy picivel több víz kell,mint ha csak kávét főznél,mert ugye kell gőznek is.Tapasztalat kell hozzá,amikor gőzölsz akkor az edény mozgasd picit fel és le,ne várj olyan habot ,mint ha külön tejhabosítód lenne,de elképzelhető,hogy sikerülni fog.Hideg tejet használj és olyat amiben a fehérje 3% legalább.
2017. okt. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyszer atfoztem sima vizzel, most viszont nem tudom levenni a felso szelepet, ahhol a vozet kell belerakni. Miert, nem engedi mert meg meleg?
2017. okt. 26. 12:22
 7/10 anonim ***** válasza:
Úgyis nagyon finom,hogy pl.1dl.kávéhoz hozzáöntöd a forró tejet amit gőzöléskor kapsz,aztán meg rákanalazod a habot a tejeskávé tetejére.Az eredmény ugyanaz,csak ha rétegesen csinálod akkor szebb a látvány,utána úgyis összekevered kanállal ha iszod.
2017. okt. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen,még nyomás alatt van.engedd ki a gőzt belőle,utána lejön.
2017. okt. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Végül az lett a baj, hogy a kávét higabbra fözte, a gőz meg elfogyott a végére!

De első kávémnak nagyon finom lett!

2017. okt. 26. 12:42
 10/10 anonim ***** válasza:

Gratulálok!Gyakorolj,menni fog az!

Én úgy szoktam,hogy 2dl víz és 25g kávé,a tejet meg most már külön tejhabosítóba készítem.Ez két személynek elég cappuccinónak vagy lattenak.

2017. okt. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!