Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Szerintetek a cappuccino kávé...

Szerintetek a cappuccino kávé vagy olyan ital, ami nem kávé, hanem csak kávé tartalma van? (nem trollkodásból kérdezem)

Figyelt kérdés
Szerintem nem kávé. Csak azért, mert az egyik alapanyaga a kávé attól még nem az.. De nektek mi a véleményetek erről?

2018. máj. 12. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Mindenki hulye, csak te vagy helikopter, persze.
2018. máj. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a véleményem erről, hogy akkor szerinted mi a kávé?


Ha lefőzöm a kávét, teszek bele egy kávétejszínt, meg egy cukrot az kávé?

Csak mert ezzel az erővel az is csak egy olyan ital, aminek az egyik összetevője a kávé. Meg van benne még 2 összetevő.


Sőt!

Ha lefőzöm a kávét, az akkor kávé?

Mert szerintem víz, amibe a kávé hatóanyagainak jelentős része ki lett oldva. De nem kávé, csak kávé hatóanyag tartalmú víz!


És mi van akkor, ha te ezt a kávé hatóanyagú vizet kávénak hívod?

Akkor ha 5-ször annyi víz van benne (ez a tipikus amerikai lötty, amit literszámra isznak)

akkor hol a határ? Mekkora hígításnál kávé, és mekkoránál nem kávé?


Vagy ha még ez a híg verzió is kávé, akkor a cappuccino, ami ennél 3-szor több kávét tartalmaz, az meg nem kávé?


Tudok még egy fél órát pofázni róla, miért logikátlan a kérdés...

2018. máj. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
A capuccino, az capuccino. Nem is értem ezt a se füle se farka filozofálgatást, amit leírtál. A capuccino két összetevőből áll, mint tudjuk. Presszókávéból, és tejhabból. Mondhatni egyfajta tejeskávé. Nem lehet csak kávénak nevezni, ahogy csak tejhabnak sem, hiszem két összetevője. Ezért el is nevezték, tudod, capuccinonak. Pont.
2018. máj. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha rákeresnék egy leírásban arra, hogy "kávéfajták", szeretném látni közötte azt, hogy cappuccino.
2018. máj. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nemcsak a feketekávét nevezik kávénak...

Nem minden kávé, amiben van kávé, ebben igazad van, pl. a csokikrémem sem (a kakaós dolgokba mindig teszek kávét, nekem sokkal jobb úgy), de a cappuccino az totál az.

2018. máj. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4-es! Google, legelső találat!


[link]

2018. máj. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Harmadik találat:


[link]

2018. máj. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!