Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Meddig áll el egy házi vörösbor?

Meddig áll el egy házi vörösbor?

Figyelt kérdés
Ismerősömnek hoztam ajándékba és nem nagyon akarom romlott állapotban odaadni. Sajnos nem értek a borokhoz, legutoljára kb 8 éve ittam az is valami Dorombor egy macskás képpel, szóval tényleg laikus vagyok. Viszont az ismerősöm nem, határozottan borkedvelő. Magát a bort fél évig tárolták egy konyhában(én jelenleg hűtőben tartom). Neten utánanéztem és arra jutottam hogy valószínűleg megbuggyant, viszont én nem érzem rossznak. A szőlő utóíze is bennevan, nekem ízlett :D. De lehet hogy egy "szakértő" levágja és az égő lenne. Balatoni vörösborról van szó műanyagpalackban tárolva, műanyagkupakkal lezárva. Hogyan tudnám megállapítani, hogy romlott-e vagy nem?

#házi bor #romlott bor #házi vörösbor szavatosság #házi vörösbor tárolása
2020. aug. 10. 11:25
A kérdező szavazást indított:
Buggyant
Semmi baja
Talán még jó
Iható, de nem az igazi
8 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

Müanyag palackban, müanyag dugóval lezárt bort alkojholistának lehet ajándékba adni, borkedvelönek nem, mert ez nem minöség.

Emellett ha nem volt rendesen - pincében - tárolva, akkor ha nem is romlott kifejezetten, de garantáltan nem jó!


Ha ajádnékot akarsz az ismerösödnek adni, akkor vegyél valami normálisat, ezzel ne járasd le magad.

2020. aug. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Ha károsodott volna, akkor ecetesedik és ezt az ízén-szagán éreznéd.

Tényleg nem tárolunk tartósan műanyagban bort, de egy bor életében a félév az semmiség.

2020. aug. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ekkora baj a műanyag palack? Mi vele egész pontosan a probléma?

Középiskolás koromban cirka 15 éve Egerben a Medinát is műanyagban adták ott helyben a pincéből. Az is jó bor nem?

2020. aug. 10. 12:05
 4/7 A kérdező kommentje:
Ecetes ízt nem éreztem. Nem is habos és szénsav sincs benne.
2020. aug. 10. 12:07
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Kedves Józsi! Hoztam neked ajándékba egy kis házi vörösbort, de mivel nem vagyok szakértője, így a minőség elbírálását rád bízom!

Remélem nem lesz csalódás, fogyaszd egészséggel!"

2020. aug. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
38%
Fél évig, pet palackban, lakásban tárolt bor? Az valószínüleg mérgező, nem hogy a borkedevelő ismerősnek adjam ajándékba. :D
2020. aug. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Phoney ***** válasza:

Ha levegő van fölötte, akkor nem áll el, savanyodik.


Ha védőgázzal töltötték, vagy ha színig töltötték légbuborék nélkül, akkor bontatlanul flakonban is elállhat ennyi ideig.

2020. aug. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!