Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Lehet házi sört főzni hordozha...

Lehet házi sört főzni hordozható gáztűzhelyen?

Figyelt kérdés
Egy bérlakásban lakom és egy elektromos tűzhely áll csak rendelkezésemre, amivel az a baj, hogy lassan melegszik és nagyon sokáig tartja meg a hőt ha lekapcsolom. Arra gondoltam, hogy egy cserélhető gázpalackos kis hordozható tűzhelyen próbálnám meg. Lehetséges lenne ezzel a módszerrel?

#sörfőzés #házi sör #Hordozható gáztűzhely #otthoni sörfőzés
2021. jún. 2. 11:59
 1/4 L.. István ***** válasza:
Szerintem mindegy, hogy milyen a hőforrás. De miért baj, hogy lassan melegszik fel és lassan hűl le?
2021. jún. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha fel tudod forralni a vízet, akkor teljesen jó az elektromos is. Én egy gyenge hordozható villanyrezsón főztem az első pár sörömet, és nagyon jól sikerültek, tovább tart így, de nem megy a minőség rovására.
2021. jún. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm, még attól félek, hogy mivel csak egy 3 állású kapcsolója van ezért nem biztos, hogy olyan pontosan fogom tudni tartani a hőfokot.
2021. jún. 2. 18:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Az mindegy, ha 1-2 fokkal a kívánt hőfok alatt van, akkor egész egyszerűen lehúzod a tűzről, vastagfalú edény esetén még így is melegedni fog pár fokot, amíg hozzáhűl az edény, vékonyfalúnál szerintem elég akkor lehúzni, amikor már elérted a hőfokot. Ezután öt percenként rámérsz a hőmérsékletére, és ha mondjuk 2 fokkal kevesebb, mint kéne, akkor visszateszed a tűzre.


Én a helyedben odatennék melegedni most annyi vízet, amennyi sörlére számítasz, és olyan 50-60 fok körül lehúznám, hogy lássam milyen gyorsan hűl, aztán visszatenném és otthagynám, amíg fel nem forr, nehogy a főzés napján derüljön ki, hogy 80 foknál megáll a melegedés.

2021. jún. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!