Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Forraltbortól be lehet rúgni?...

Forraltbortól be lehet rúgni? Hány dl-től? Bocsi a hülye kérdés miatt:) csak érdekel

Figyelt kérdés
2021. dec. 5. 00:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Forraltbort még nem ittam,de boros teát többször is,nekem 1,5-2l elég volt hogy jól érezzem magamat tőle.
2021. dec. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom, hogy ez normális-e, de exem kifejezetten berúgott tőle. Meztelenre vetkőzött amint hazaértünk és elkezdett táncolni meg sírni egyszerre.
2021. dec. 5. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 L.. István ***** válasza:
100%
Persze, ugyanannyi alkohol van benne, mint a "rendes" borban, feltételezve, hogy rendesen csinálják és nem forralják fel csak melegítik. Ha forralják akkor az alkohol jelentős része elpárolog.
2021. dec. 5. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

"nem forralják fel csak melegítik"

Igen, mivel az alkohol forráspontja 78,4 Celsius.

2021. dec. 5. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

3-mas, ugyanannyi alkohol már pár perc állás után sincs benne, akárhogy csinálják.

Az alkohol nem csak forralással párolog el belőle, melegítéskor is bőven párolog, csak a folyamatos főzéskor ez sokkal intenzívebb, ezért azt mindenképpen kerülni kell.

Azon kívül fűszerekből érdemes főzni egy redukciót, (nem is lehet másképp) vízben, és ezzel ízesíteni a felforrósodott bort.

Ez viszont automatikusan hígítja is a bort, nyilván nem mindegy, hogy x mennyiségű alkohol mondjuk 7,5 deci (1 üveg) borban van, vagy 9 deciben, mert belekerült másfél deci cukros fűszer redukció.


Úgyhogy biztos, hogy valamennyivel gyengébb egy forralt bor, de hogy hány decitől lehet berúgni, az még alap esetben, ha lehet tudni hány %-os alkoholos ital valami, akkor se lehet megmondani, mert kb. 15 dolog függvénye.

Forralt bornál meg még hozzájön mondjuk 5 változó pluszba, úgyhogy aki erre konkrét választ ad, az szimplán találgat, vagy hazudik.

2021. dec. 5. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen belehet. Én pl. adventin ittam 2 bögrével; simán megéreztem. Szerintem még hamarabb is beüt, mint más.
2021. dec. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyénfüggő.

Én biztos vigyorgósra innám magam egy bögrétől is, mert soha nem iszom alkoholt, a szomszédomnak viszont egy liter sem kottyanna meg, mert napi szinten ledönt fél liter vodkát.

2021. dec. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kicsivel kevesebb alkohol van benne, de ugyanakkor nekem sokkal nagyobb mennyiség könnyebben lecsúszik :)

Mit mondhatnék, szeretem a karácsonyos ízeket, meg a finom meleg italt a hidegben.

2021. dec. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen
2021. dec. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kb. mint a rendes bor.
2022. jan. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!