Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Egy sör annál jobb, minél...

Egy sör annál jobb, minél magasabb az alkoholtartalma?

Figyelt kérdés

A napokban a Pennyban nézegettem az ilyen olcsó "saját márákás" söröket. Gaykorlatilag ugyan azt, ugyan olyan, csak más színű dobozban lehet kapni, 3, 4 és 5% alkoholtartalommal is. Az ár is ennek megfelelően emelkedik.

Az 5%-os jobb, finomabb, ezért drágább, mint a 3%-os? Vagy mi indokolja az árkülönbözetet?


2022. máj. 25. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem, de az tény, hogy a legolcsóbb sörök 5% alattiak, mert ilyen áron csak kispórolt terméket lehet készíteni. Az árpamaláta drágább, mint a víz, és kevés malátából kevés keményítő oldódik, abból kevés cukor lesz, abból kevés alkohol.


De elég sokféleképp lehet variálni a dolgon, például az árpamalátánál olcsóbb pótanyag hozzáadásával (pl. kukoricagríz, malátázatlan árpa). A legótvarabb sörök általában az alacsony alkoholtartalmat és a pótanyagot kombinálják.


Illetve lehet azzal is ügyeskedni, hogy mennyire erjeszted szárazra a sört. Ha minden cukorból alkohol lesz, akkor vékony vagy rossz ízű lesz a sör, de legalább rá lehet írni a dobozra az x%-ot -- ez pont arra szolgál, hogy a gyanútlan vásárló a magasabb alkoholtartalomból a jó minőségre következtessen. Ilyen pl. az Argus Black, de van még pár 6-7 %-os rettenet, ami ízre olyan, mintha egy Rocky Cellarba vodkát öntöttek volna (meg esetleg egy kis festőmalátát, ha már barna).


De vannak olyan belga saisonok, amik 2-4 %-osak, és baromi drágák (általában finomak is), illetve a jobb angol bitterek között is sok a 3-4%-os.

2022. máj. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az összetevőket lefotóztam, hogy utánajárjak. A dobozon lévő felirat szerint ezek: ivóvíz, árpamaláta, árpa, komló, komlókivonat. Persze hogy miből mennyi, azt nem írja.

Amúgy köszönöm, nem vagyok egy nagy sörös. Tehát nem garancia semmire hogy az 5%-os drágább, az jobb is.

2022. máj. 25. 16:14
 3/5 anonim ***** válasza:
A 3%-osnál biztos jobb, de az árpa (nem maláta) és a komlókivonat arra utal, hogy nem egy jó sör. Ettől még simán lehet, hogy sokaknak ízlik, de aki ennél jobb söröket szokott inni, annak nem fog.
2022. máj. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gondolom Aranykorsó...Abból a 3%-os változatnak nincs rossz íze.De azért mert olyan mintha színezett szódavíz lenne.Kb.olyasmi mint a Heineken csak alacsonyabb alkoholtartalommal.
2022. máj. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, mintha az lett volna ráírva. A Heineken nekem mondjuk ízlik. Bár egy időben nagyon élesztő íze volt.
2022. máj. 25. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!