Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Borozni szeretnék hogy kezdjek...

Borozni szeretnék hogy kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
Kezdőboros vagyok. Milyen borokat ajánlotok és milyen árkategória amimár aránylag finom és jó minőség.

2023. febr. 23. 20:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
59%
Nagyon fontos, hogy milyen pohárba öntöd a fehéret, illetve a vöröset. Aztán valaki legyen veled, mert ökör iszik magában.
2023. febr. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
91%

Igazából szerintem ha érteni akarsz hozzá, akkor menj el egy borászati kurzusra, vagy látogass el borászatokba, és ott érdeklődj a helyi termékekről, azaz az ottani borokról. Minden ilyen helyen örömmel tartanak oktatást, beszélgetnek veled a szakemberek (arra figyelj nyilván, hogy itthon, Magyarországon zéró tolerancia van az ittas vezetéssel szemben, azaz már egy korty után is - ha azt kimutatja a rendőrség szuperérzékeny kütyüje, szondája - azonnal ugrik a jogsid -, de ez a határérték Ausztriában meg más államokban sem akkora, hogy érdemben borozni lehessen úgy, hogy utána autóba ülsz és vezetsz. Ha pedig balesetet okozol ittasan (akár csak egy pohár borral is a szervezetedben), akkor az ittasság nem enyhítő, hanem épp ellenkezőleg, súlyosbító körülménynek számít.

Más (kisebb, kevésbé öblös) pohár dukál a fehérborhoz, és megint más (öblösebb) a vörösborhoz.


A többit és a konkrétumokat (milyen pohár), meg milyen borhoz milyen étel(ek) illenek, párosíthatók (mert - ha nem borversenyről van szó - akkor nem iszunk magába, mert fejedbe száll, mondjuk szerintem borversenyeken is adnak valami kis korcsolyát a bíróknak, máskülönben az 23. korty bor a fejükbe szállna) meg elmondják abban a borászatban,ahova ellátogatsz.

2023. febr. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
92%
Bemegyek a boltba, megveszek egy szimpit, megiszom, ha ízlett, veszek máskor is, ha nem akkor keresek másikat.
2023. febr. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
87%
Nálam tök fordítva van, egyedül iszok társaságban soha. Azzal kezdem, hogy veszek egy üveggel.
2023. febr. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
29%
Fú, de sznobizmus szaga van ennek a kérdésnek. 😂
2023. febr. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 NTBS ***** válasza:
77%
Vegyél bort.
2023. febr. 24. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
75%

5. Én nyomokban sem vélek felfedezni sznobizmust.


Árkategória nem garancia semmire, de jelenlegi szintet figyelembe véve ezer forint alatt minőségi bort még jó nevű birászatoktól sem kapsz.

Én az alsó szintet olyan 1600 körül húznám meg, ha nem a berúgás a cél.

4000 forint felett meg már csak ínyenc érzi a minőségi pluszt.

2023. febr. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
66%
Szoktak lenni borkóstolók, borkurzusok én ott kezdeném. Utánaolvasni a fajtának, tehát kell egy lexikális tudás is,hogy miből mi készül. Illetve érdemes először kicsibe kezdeni és a hazai borokkal megismerkedni. Jó úticélok a jövőben a bortermelő vidékek, Villány, Tokaj, Balatoni régió... Stb ott is borkóstolókra, pince túrákra menni. Pl ha Tarcalon jársz, ajánlom a Kikelet pincét, francia származású hölgy a tulaj, szuper a vendéglátás és nagyon szívesen beszél a szakmáról. Nála ittam az egyik legfinomabb tokaji bort.
2023. febr. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
56%

Borkostóló események nagyon jók szoktak lenni, még ha valaki nem is egy boros típus annak is érdemes elmenni egy-kettőre :)


Boros pincékben pedig nagyon szívesen adnak tippeket, kikérdezgetnek, hogy kiderítsék mely fajta bor illik az ízvilágodhoz.


Ha Mór fele jársz, akkor Miklós Csabi pincéjét én nagyon tudom ajánlani.

2023. febr. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
44%
Tokaji borok pl.
2023. febr. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!