Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Fogyasztottatok már szerbiai...

Fogyasztottatok már szerbiai tisztaszeszt?

Figyelt kérdés

Külön érdekelne, hogy mennyire népszerű az ottani fiatalok körében – hátha vannak vajdasági kommentelők.


Én sokáig csak hallomásból ismertem, aztán hozzájutottam 2 literhez (2 ezer forint volt 1 éve). 10%-osra keverve érezhetően rosszabb, mint egy alsópolcos vodka, de 5%-osra hígítva almalével tök jó. Viszont úgy tapasztaltam, sokkal rosszabb másnapot okoz, mint bármi.


Érdekel, másoknak milyen élményei voltak vele, mert van egy furcsa misztikuma így, hogy tiszta alkoholra vetítve olyan, mintha egy félliteres vodka 200 forintba kerülne.



2023. okt. 16. 18:47
 1/5 Phoney ***** válasza:
69%

Egy fél literes olcsóvodka tényleg kijöhetne ennyiből, ha nincs (vagy nagyon alacsony) a jövedéki adó. A vodka pedig nem más (törvény szerint), mint hígítot tisztaszesz önálló italként palackozva.


A tisztaszesz/vodka egy esetben szokott szokatlanul durva másnapot okozni (feltéve, hogy emberi töménységen isszák), hogyha répamelaszból készült. Sose sikerült megtudnom, hogy lehetséges, hogy ez szeszfinomítóban készült alkoholnál gond legyen, de általános tapasztalat, nálam is.

2023. okt. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A vodka alapanyaga finomszesz, de szigorított tisztaságú. Nem ugyanaz az, mintha csak otthon felöntöd a tisztaszeszt.
2023. okt. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Phoney ***** válasza:

ma 10:20

Nagyon kevés olyan finomszesz készülhet ma már, amit ne lehetne vodkaként is forgalmazni. A vodkánál szinte csak az érzékszervi tisztaság szigorított, és az elmúlt 15 évben nem találkoztam olyan kommersz szeszesitallal, amiben az alap ne lett volna legalább olyan semleges, mint a legrosszabb szabályos vodkák.

2023. okt. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a múlt héten csempésztem be(nem szabad behozni)550!ft.volt a liter 96%-s.

Minden évben ezt keverem be, fagyálló ablakmosóba!

2023. okt. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jah!

Az összes olcsó yugó pia tisztaszesz+aroma!

Azét kerül 1200-1600 forintba a császárkörte,a rum,vagy a csokilikőr,vagy bármi más ital literje!

2023. okt. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!