Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyek a jó/jobb minőségű...

Melyek a jó/jobb minőségű bolti cseresznyepálinkák?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni az ünnepekre egy üveg cseresznyepálinkát, de nem nagyon van a közelben normális termelő, ezért inkább megvenném a boltban, hátha érzek rajta valamit azon kívül, hogy lemarja a torkomat. :D Egyébként nem ittam még ilyet, de valahogy olyan finomnak képzelem el, és jókat hallottam róla. Aki ivott már, annak ízlett? Mihez tudná hasonlítani? Illetve milyen márkákat ajánlanátok? Nem muszáj a legjobb minőség, mert anyagilag nem vagyok úgy eleresztve, de nem is a legócskább keserű szintre vágyom. :D

#karácsony #rövid #pálinka #tömény #cseresznye pálinka #fekete cseresznye pálinka
nov. 20. 15:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Elég sok van a piacon.

Szicsek-et kedvelem plusz Bolyhos.

nov. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A Disznótoros pálinkák se rosszak, Sparban szokott lenni. Mondjuk nem tudom, cseresznye van-e.
nov. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A Békési Disznótorosból konkrétabban meggy van. 5 ízről tudok belőle: meggy, szilva, barack, körte, birs


Amúgy még nem kóstoltam, de biztos az egyik legjobb minőség lehet: nagyüzemi pálinkából eleve ritkább a 37.5%-nál erősebb, ez viszont 50%-os, mint a házi! De persze az ereje még önmagában nem indokolja, hogy ennyire drága legyen, márpedig egy mindössze 3.5 decis üveggel több mint 6000 Ft, szóval hacsak nem a márka, akkor valami nagyon jó lehet benne!


Illetve még itt vannak a neten fellelhető cseresznyepálinkák, elég kevés, és a Nobilis kivételével mind feketecseresznye:


[link]

nov. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A cseresznye meglepően nehéz műfaj.
nov. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

3: És a feketecseresznyével mi a baj?


4: Miért mondod ezt?

nov. 20. 23:16
 6/12 anonim ***** válasza:
Ezt mondják róla, vetekszik a birssel. Nagyon klappolni kell mindennek, talán csalni is kell kicsit, hogy igazán kellemes eredmény születhessen, ezért is ritkaság. Csak a birssel ellentétben itt nem az ízvesztés a gond, hanem hogy túl fura lesz az illata esszenciaként, mintha valami mű izé lenne.
nov. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Értem, de mégis melyiket érdemes választani? Vagy te nem tudod? Mert jó pár márka van, Panyolai, Rézangyal, Agárdi...Pannonhalmi, Márton és Lányai... Bár ezek közül néhány már elég húzós árban. Jó lenne legalább egy fél literes kiszerelés akkor már.
nov. 21. 13:49
 8/12 A kérdező kommentje:
Meg még azt akartam kérdezni, hogy ott a Fütyülősnek az a mézes feketecseresznye... Tudom, az már nemigen pálinka, meg eleve 24,5 százalékos csak, de ízre milyen? Vagy azt felejtsem el?
nov. 21. 13:50
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Panyolai és Rézangyal nem jó. Agárdi már egész jó szokott lenni, de szerintem az 1cseppé itthon a legjobb ebből a gyümölcsből. Márton is jókat csinál, de a cseresznyét tőlük sosem kóstoltam.
nov. 23. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#3 vagyok. Semmi baj vele, csak azt hittem, sima cseresznyét akarsz! :D
nov. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!