Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyik pezsgőt iszod szívesen?...

Melyik pezsgőt iszod szívesen? (száraz, félszáraz, édes)

Figyelt kérdés

jan. 3. 21:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
81%

Száraz vagy félszáraz.

N

jan. 4. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
76%
Csakis az édeset tudom meginni.
jan. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy borásznak ilyen kérdést feltenni szentségtörés, mert ez a szőlő fajtájától függ, hogy mennyire lesz édes a produktum. Mindhárom fajtából van jó és rossz pezsgő is.
jan. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Egyébként ebben igazad van, alapvetően én az 1000-1500 Ft körüli alsó kategóriás pezsgőkre gondoltam, mert a legtöbben ezeket veszik ilyenkor.


Nagyon ritkán kapok ajándékba vagy veszek drágább pezsgőt, és össze sem lehet hasonlítani a minőséget, egy drágább, minőségi pezsgő esetén valóban iható akár egy száraz, akár egy édes fajta is.

jan. 4. 12:42
 15/21 Scream85 ***** válasza:
BB Spumante :)
jan. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Mellékesen: félédes is létezik, 4 ilyen “fokozat” van a boroknál/pezsgőknél, nem csak 3, a félszáraz és félédes pedig nem ugyanaz!


Igazából minél szárazabb, nekem annál savanyúbb, kb. csak az édeset tudom a legjobban meginni! (hozzáteszem, nem vagyok igazán boros, ritkán iszom)

jan. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
76%

#16 vagyok. Bocs, most láttam jobban, hogy pezsgőről szól a kérdés, nem borról! :)

De a lényegen nem igazán változtat, nagy ritkán ha iszunk, a családban mindannyian az édes fehéret szeretjük. Nekem mindegyik márka egyforma ízű, másoknak itthon meg csak Törley vagy Szovjetszkoje.

jan. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Igen, a legtöbb ember ezt a két márkát issza, amiket említettél. Érdekes, hogy legtöbb ember az édeset favorizálja ezekből a pezsgőkből (ez a válaszokból és a szavazásból is látszik), pedig az édes is ihatatlan szerintem. A száraz az szörnyű, olyan mintha extrémen citromleves ásványvizet innék. Az édes is ugyanilyen szörnyű számomra, csak ellenkező előjellel. A félszáraz az iható középút. De összességében nincs jó véleményem ezekről az alsó kategóriás pezsgőkről.


Következő szilveszterre (mert kb. csak akkor iszok egész évben pezsgőt) szerintem beruházok néhány drágább márkára.

jan. 6. 21:12
 19/21 anonim ***** válasza:
78%

“nincs jó véleményem ezekről az alsó kategóriás pezsgőkről.“


Én azt se tudom, milyen számít minőséginek, csak az íz után megyek, az meg nekem adott típusú pezsgőből mind egyforma! :D

Viszont egyszerűbb beszerzési forma, bármikor azonnal. De most komolyan: Törley, Szovjetszkoje, BB, Hungária - a boltokban nincs nagy választék, kb. csak ez a 4 márka van, a többit netről lehet csak rendelni, esetleg a Metro-ban körülnézni!

jan. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Egy szupermarketben lehet kapni sokkal drágábbért is pezsgőt. Volt, hogy vettem dupla áron (2000 Ft körül), és már annak is szignifikánsan jobb a minősége. De szoktam ajándékba is kapni drágább pezsgőket, és azok is sokkal jobbak, mint az általad felsorolt 1000 Ft körüliek.
jan. 6. 22:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!