Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Cukorbeteg apósomnak szeretnék...

Cukorbeteg apósomnak szeretnék karácsonyra valami italt készíteni házilag. Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Olyan kellene, amiben nincs cukor, és aminél még időben vagyok az elkészítést illetően.
2010. nov. 7. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
alkoholosat ? mert az alkohol maga is csupa ch.
2010. nov. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

igen alkoholosat

De pl konyakot iszik, pálinkát is, száraz bort is.. nem tudom ezeken alapul valami?

2010. nov. 9. 09:13
 3/4 Phoney ***** válasza:

Én szerintem marhasok italt ismerek, de házi eszközökkel leginkább csak likőrök készíthetők (= cukrosak), édesítővel meg rossz lenne az állaguk.

Ha italt akarsz ajándékozni (és rá tudsz szánni 3-4 ezret), akkor a kedvenceiből ajánlanék valami minőségit. "Konyakból" (brandy) már 4 ezer alatt is vannak nagyon jók.


Esetleg csinálhatsz édesítőszerrel vermutot (az száraz borból van, tudok receptet mutatni), de az nem ízlik mindenkinek.

2010. nov. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szia! keress rá a limoncellora, nagyon sok recept van.

ez egy citromlikőr, a cukrot kiválthatod édesítőszerrel

az alkoholfokot pedig te magad szabályozod,az alkohol-víz

arányával.jó vodkából is el lehet készíteni.

az igazi olasz citromlikőr 30 fokos, nagyon kellemes ital.

üdv.

2010. nov. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!