Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Csak én olvastam el, vagy a...

Csak én olvastam el, vagy a fütyülős "pálinkára" az van írva, hogy likőr? Tehát valójában a fütyülős pálinka az likőr?

Figyelt kérdés
2012. nov. 1. 19:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Jól olvastad, valamiért elvették a pálinka besorolást ettől a piától. Ettől még nem lett likőr persze.
2012. nov. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Phoney ***** válasza:
100%

A mézes széria valószínű tartalmaz annyi cukrot, hogy likőr legyen, a sima barack szerintem nem. Hivatalosan minden olyan szeszes ital likőr, ami tartalmaz legalább 100 g/l cukrot.


Fütyülős néven viszont ma már igazi pálinkák is futnak (először az ágyasok, most meg szilva meg mittomén), azok semmiképp nem likőrök.


A „pálinka” besorolást pedig nem vették el a korábbiaktól, hanem soha nem is volt nekik, mivel nagyrészt finomszeszből vannak.

2012. nov. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tehát a "fütyülős pálinka" az csak egy félrenevezés? Becenév?
2012. nov. 1. 19:55
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A valódi pálinka csak cefréből lepárlással készül.Ha ezután bármit hozzáadnak ízesítésre az már pancsolt!
2012. nov. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
10dg cukrot? 1 literben?
2012. nov. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Phoney ***** válasza:
100%

Igen, amikor a mai Fütyülős megjelent, csak a marketing és a PR eredménye volt, hogy mindenki „pálinkaként” ismerte. Jellemzően a kereskedők és vendéglátósok is pálinkaként tolták az ember képébe (sokszor még ma is).


A Zwack csak akkor vezetett be pálinkákat is a termékcsaládba, mikor már sokan rájöttek, hogy ezek nem pálinkák.

2012. nov. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jaja, mi is pálinkának hívjuk, de persze tudjuk hogy csak valami ízesített "lötty". Persze ettől még lehet jó :)
2012. nov. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ízesített vodka, a pálinkához köze nincs. ez nem is titok ott van a hátoldalán hogy miből készül.
2012. nov. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 mustafa33 ***** válasza:
A falusi ember meg úgy is mindig pájinkát fog inni a kocsmában, nem szeszes italt az italboltban ☺ legyen a hivatalos neve bármi. (ama talpon állós italbolt volt a szocializmus rémálma és végzete ☻)
2012. nov. 2. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
Hát a mézes fütyülősnek semmi köze sincs a pálinkához, a maga édes ízével, és 30% alkoholtartalmával tényleg inkább likőr. Az ágyas fütyülősöknek már több közük van, abban van igazi gyümölcs, persze a 37.5%-os alkoholtartalom még mindíg igen gyenge egy igazi pálinkának, de ez már jobb utánzat, és drágább is, és végül vannak újabban, valami igazi gyümölcsből készült, ha jól tudom 42%-os fütyülősök is, ezeknek az ára már jóval magasabb a mézeseknél, de ezek már talán nevezhetőek pálinkának.
2012. nov. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!