Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha a törkölypálinkához Tokaji...

Ha a törkölypálinkához Tokaji aszút adnék kis mennyiségben, az javítana a minőségén?

Figyelt kérdés
Úgy 5 %-ra gondoltam, hallottam valakitől.
2012. nov. 14. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát annyit biztosan nem javítana rajta amilyen drága lenne, amúgy is ilyen pacsmagolt szaroktól lehet nagyokat okádni
2012. nov. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, pont 5%-al.
2012. nov. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Phoney ***** válasza:
0%

A minőségén konkrétan nem javít, de ha egy párlat nem tökéletes, akkor valóban sokkal ihatóbb lesz, ha egy kis fehérbort keversz hozzá.


A kérdés az, hogy megéri-e aszút keverni hozzá. Ilyenkor én kb. 10-20% olcsó asztali fehérbort használok a könnyű (értsd nemsavanyú) fajtából, erre megfelel.

2012. nov. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 gomzoli ***** válasza:

A minőségén nem javít, legfeljebb kissé elfedi a pocsék ízét.

Ha szeretitek a likőröket, akkor van egy tippem, mit kezdj a hitvány pálinkával:

Felesben felhígitod málnaszörppel (igazi málnából készülttel).

2012. nov. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
bebasznál mint a p**sa
2012. dec. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy nagy igazság ha 10 liter jó pálinkához 1 liter jó pálinkát öntesz 11 liter rossz pálinkád lesz.
2012. dec. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
A törköly a legjobb alapanyaga a diópálinkának. Várd meg a junius 21-én akkor kell a taknyos diót leszedni, négy felé vágni és a törkölybe rakni és hagyni áztatni három hétig. Egy literhez 20 szem dió, 1 kg cukor. Ezt három hétig tedd egy 5 literes uborkás üvegbe napos helyre, mindennap rázd össze. Három hét után leszüröd és ízesíteni kell Vanaliarúd kikapart besejével, szegfüszeggel, egész fahéjjal és narancshéjával, de a keserű fehéret ki kell kaparni belőle. Ha nem elég édes még cukor mehet bele. A fenti hozzávalókból ízlés szerint kell beletenni. Biztos jó diópálinka lesz belőle, én minden évben csinálok. Nagyon jó - kismértékben persze - a gyomornak.
2012. dec. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Javítanám ha 10 liter rossz pálinkához 1 liter jót öntesz 11l rossz pálinkád lesz.
2012. dec. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Zsolt75 ***** válasza:
Egy rossz italon semmi se segít. Ha egy jóval összeöntöd a jót rontod el.
2012. dec. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!