Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Tudnatok nekem jo turmix...

Tudnatok nekem jo turmix recepteket adni?

Figyelt kérdés

Nem oldalak cimere vagyok kivancsi,hanem olyan receptekre amiket ti is kiprobaltatok mar es finom!

Koszonom elore is a valaszokat!


2008. jún. 1. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Hát a turmix inkább gyümölcsös és szeszmentes, a koktél az szeszesitalalapú is lehet. Koktélt lehet keverni, rázni , van tejes, vizes,tojásos. (flip, fizz stb, ilyen melegben ha a szeszesre gondoltál akkor mindenképp szódást fagyist gyümölcslevest ajánlok: Pl sió lime-citromlé 2dl+ egy feles vagy akár 1dl martini biancoval(keverve)-jeget ajánlott. Vagy egykis jégkása összerázod egy feles portoricoival, vagy bacardival,bele rgy adag vanília vagy puncsfagyi és felönteni colával, ...
2008. jún. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én botmixerrel szoktam turmixot csinálni. Banánt mindig teszek bele meg olyan gyümit ami itthon van. Sztem minden mehet bele. Teszek még bele mézet, és felöntöm tejjel, hogy jó sűrű legyen. Tehetsz bele tejszínt vagy joghurtot is attól nehezebb lesz a turmix.
2008. jún. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az alaprecept: a gyümöcsöt botmixerrel egy kevés tejjel vagy joghurttal pépesíted, majd felöntöd valamivel, és behűtöd. A gyümölcs legyen ízlésed szerint bármi (nekem bejön a banán-kiwi, a narancslé-banán, a mangó-eper, és egyszerűen fantasztikus a citromos sütőtök, bár a tököt előtte meg kell sütni). Egy nagy pohárba teszel fagyit vagy tört jeget, ráöntöd a trutyit, és kész. Ízesíteted vaníliával, fahéjjal, bármilyen kompótos fűszerrel, kísérletező kedvűek akár egy gondolatnyi borssal.


Kávéturmix: egy banánt mézzel és egy tojás fehérjével pépesítessz, a lehető legerősebb kávéból beleöntessz egy adagot, majd tejszínnel és tejjel habosítod. (Vanília- és csokifagyival, kávélikőrrel szoktam feldobni. A banán helyett keményre veert tejszínhabot is lehet belekeverni.)



Csokiturmix: Tejet, tejszínt, tojást teszek a turmixgépbe, szobahőmérsékletűt, keveset. Csokit olvasztok vagy főzős kakóból sűrű krémet főzök, ezt lassan adagolva hozzáturmixolom.


Répaturmix: A répát megpárolom (nem főzöm, és semmiképp sem sóval), majd zöldség és narancs levével felturmixolom.


A gyümölcsös turmixokat elég sűrűre készítve, vagy vaníliakrémmel sűrítve levesként is tálalhatjuk.

2008. jún. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Itt nagyon sokat találsz:

[link]

2008. jún. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Koszi a hasznos otleteket!Mindenkeppen kiprobalm,mindegyiket!

....amugy nem szeszes turmixra /koktelra gtondoltam,ugyanis terhes vagyok...es rengeteg gyumit eszem csak gondoltam ebben a melegben jobb ha tobb folyadekot iszom....es osszekotom a kellemest a hasznossal(a sajat receptjeimet meg mar untam).

:o)

2008. jún. 2. 16:04
 6/7 isdora48 válasza:
[link] ezen az oldalon sokat találsz
2012. júl. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Vad-Ász ***** válasza:

salyát szerzemény 1)

hozzávalók:

banán

tej

étcsoki

tojás

elkészités:

pépesíted a banánt krumplitörővel,majd felöntöd tejjel.olvasztassz és darabolsz étcsokit,azt is belerakod,berakod a mikroba 1 percre

összemixerezed,hozzáadod a tojásfehérjét a meleg löttyhöz és mixerezed 5-10 vagy 15 percig.

(azért irom mixerrel mert nincs turmixgépünk,de ezzel is meg lehet csinálni)

LEGUTOLSÓ FELADAT:

----------------KÓSTOLÁS

2013. ápr. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!