Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Rum Verschnitt – mit...

Phoney kérdése:

Rum Verschnitt – mit gondolsz, ha ezt látod az italcímkén?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy az átlagos vásárlóval elhiteti-e ez a megnevezés, hogy rum van az üvegben. (Ha meg szoktátok nézni az összetevőket, az is érdekel:)

#kaszinó #Portorico #Rum-Verschnitt
2013. febr. 9. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
45%

Ha ezt olvasom, akkor tudom, hogy NEM magyar termék, hanem német és természetesen rum.

Mivel OTT igen szigorúak az élelmiszerekre vonatkozó szabályzások és a be nem tartást igencsak komolyan büntetik, ezért neke egyértelmü, hogy EZ rum, és nem "rumjellegü ital". (Magyaroroszágon már nem lennék biztos abban, hogy ami rá van irva, az igaz is)


A Verschnitt csak annyit jelent, hogy nem egy meghatározott területröl számazó, hanem több terület/elöállító terméke van olyan módon keverve, hogy az izhatása állandó maradjon (aromásabb és lágyabb izü rumok különféle arányban keverve a megszokott iz eléréséig)


Természetesen MINDEN élelmiszernek, amit veszek (illetve NEM veszek) elolvasom az összetevöit és az alapján döntöm el, hogy megvehetö-e.

2013. febr. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel. A német rumok valóban rumok, ellentétben a magyarral.

Egyszer akartam venni Zwack tearumot. Amikor megnéztem az összetevőit, akkor kiderült, hogy aromát tartalmaz. Ez minden, csak nem rum.

2013. febr. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Keverék ez azt jelenti,hogy klönféle rumokból keverve készült.
2013. febr. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Valami ilyesmitől tartottam, ugyanis a Rum-Verschnitt nem különböző rumok, hanem rum és (általában aromás) szesz keveréke.


„1. A Rum-Verschnitt Németországban gyártott, rum és alkohol keverésével nyert szeszes ital, amely keverés eredményeként a végtermék alkoholtartalmának legalább 5 %-ának rumból kell származnia. [...]”


[link] – a hatályos rendelet.


Mivel az aroma és színezék nem tiltott, jellemzően csak ezt a kötelező 5% rumot keverik bele (magyarul literenként van benne egy feles olcsó fehérrum is).


Első: és ha Magyarországon nyomtatják rá, hogy Rum-Verschnitt? (Pl. a Portorico 60 esetén?) Egyébként itthon sem jellemzőek a hamis italcímkék, az EU itt is ellenőrzi a saját előírásait.


Második: egész biztosan nem „tearum” vagy „rum” volt ráírva a címkére, legalábbis 2004 óta nem. Az utóbbi években már a „rum ízű szeszes ital” is tiltott, és csak fantázianév adható a „szeszes ital” elé (Sütő, Tengerész, stb.) Ha valaki tilosban rumnak címkézne egy kommerszt, akkor magától értetődően nem vallaná be a hátsó címkén...:)

2013. febr. 11. 12:52
 5/5 ¡Converse! 182 ***** válasza:

Nekem egy olyan rum utánzat amely a kommersz adó ki kerülésének érdekében legalább 5% rumot tartalmaz...

. Wikipedia

2015. máj. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!