Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Férjem napi három négy doboz...

Férjem napi három négy doboz sört iszik meg. Ez már alkoholizmus?

Figyelt kérdés
Haza hozza nem kocsmázik,de Én nem szeretem ezt,sokat dolgozik ,hazajön az az első ,hogy katt a sör, és utánna eszik csak. Már két sör után látom rajta,mert fáradt is. Az mondta ,hogy abba hagyja,de lecsökkentette most kettőre,bár nem tudom meddig. Nagyon nem birom már.
2008. jún. 12. 14:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
Ez már alkoholizmus. aki napi rendszereséggel fogyaszt egy felest az is az már. mert már rendszeresé válik. ez viszont már tutin az. 2 doboz is az. az alkohol fogyasztás akkor egészséges ha alkalmi. vagy is ha valami olyan alkalom van akkor iszik. pl ha egyszer egy héten 4x is iszik de utánna pl hetekig nem akkor az normális még.
2008. jún. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
91%

Szerintem az alkoholizmus ott kezdődik, amikor már nem bírja ki, hogy ne igyon, és MUSZÁJ innia. Ettől függetlenül nem feltétlen alkoholista az, aki például naponta megiszik egy pohár bort, tudtommal az még jót is tesz.

Szerintem ülj le a férjeddel, próbáld ezt vele megbeszélni. Vagy ha nagyon fáradt masszírozd meg egy picit, és akkor hátha nem kell neki annyira a sör.

Fiatal vagyok, férjjel nem rendelkezem, de van egy apám, ő is elég sok sört ivott. Volt olyan alkalom, amikor pár doboz után elkezdte cukkolni magát, és akkor elkezdett balhézni velünk, bár ez a jelleméből is adódik. Nem tudom, hogy a férjed vérmérséklete milyen, de azért jobb elejét venni a dolgoknak.

2008. jún. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

Ezen én is sokat gondolgoztam (én egy férj vagyok). Mikor hazamentem munkából (nagyon stresszes munkából, napi 10-14 órát is kellett dolgozni nagyon feszített idegállapotban), nekem is nagyon jól esett sör (volt hogy négy lett belőle, és két feles is lecsúszott mellé) és nagyon jól esett. Meg is éreztem hamar én is a fáradság miatta is. Ha nem volt otthon, sokszor elmentem én sörért. Sokat paráztam rajta, hogy alkoholistává válok, bár a nejem ezen csak nevet, és azt mondja, 2-3 sör nem a világ. Most, hogy már hetek óta készenlétben vagyunk a baba miatt, nem ihatok, mert bármikor kocsiba ülhetek, és indulni kell. Eleinte hiányzott, de nem volt olyan vészes, most már egyáltalán nem zavar. Az is hozzátartozik a sztorihoz, hogy nyugisabb munkahelyre mentem, és kb. 5 órával hamarabb hazaérek.

Szóval ez még nem baj, szerintem nem kell aggódnod, de kereshetne ő is egy nyugisabb állást.

(Én kocsmázni is nagyon szeretek, főleg ilyen nyáridőben, kerthelyiségben, de hát mindig nem lehet sajnos... :-))))

2008. jún. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem is már alkoholizmus, mivel rendszeresen issza... Valahogy meg kéne beszélni vele, hogy rendben sör, de akkor maximum 1-2, és ne mindennap... Veszélyes ilyenkor, hogy jobban rászokik, aztán majd nagy sörhasat növeszt :S
2008. jún. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy válaszoltatok! Sok mindenen túl vagyunk már,nagy beszélgetések,lejjebb adom......ment egy hétig, nem iszom hétfőtől......ment egy hétig,aztán minden újra. Sőrhas már megvan ,jó nagy! Nem tudom mit tegyek,már nem sokáig birom!!!
2008. jún. 13. 09:32
 6/16 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem tud, vagy nem akar leszokni róla, az már biztos alkoholizmus. Sok hiedelemmel ellentétben az alkohol is drog, az is függővé tesz, ahogy a cukor stb. is. Ha még hajlandó küzdeni a férjed, menjetek szakemberhez. A háziorvos tud segíteni, hogy hová.
2008. jún. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
19%
mit keresel mellette?
2008. júl. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
31%
Nagyon vigyázz a férjedre,mert a sógorom is napi 3-4 sört ivott meg,és a májeredménye annyira kétségbeejtő lett,hogy még a sógorom is annyira megrémült,hogy magától hagyta abba az ivást,még ha szenvedett is tőle egy kicsit.Egyébként ha nem szokott volna le,mára már lehet,hogy nem is élne..szóval igenis vedd komolyan,hogy ennyit iszik,figyelmeztesd a lehetséges következményekre!
2009. ápr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
100%

Szia!


Tudom válaszom elég késői, mert már 1 éven is túl van a kiírástól, de talán mégis tudok valamit mondani.

Ezt a fajta italozást nem az alkoholizmus indítja. Segítségre szorul, talán még nem késő. Írtad, hogy sokat dolgozik stb. Ha felelős munkája van, akkor az okozza a stresszt, nem tudja feldolgozni. Ezért úgy érzi tudat alatt, hogy tompítania kell. Tudat alatt úgy érzi neki így jó (megpihen, kikapcsol), tehát érzékelem leírásod alapján, hogy nem felelőtlenül teszi, csak talán megbolondulna a tompítás hiányában. Nagyon jó, ha az ember tudja, hogy mi a létrehozó ok. Egy barátom volt hasonlóan, a vasútnál dolgozik. Valahányszor beszélgettünk mindig éreztem az alkoholt rajta és vagyunk olyan viszonyban, hogy megkérdeztem. A beszélgetésben kiderült a munkahelyi felelősség terhe (tehervonatok útvonalának tervezése). Itt egy tévedés komoly szerencsétlenséggel járhat (pl. ha csak egy kocsi nem fér el egy híd alatt és netán az esetleg egy tartálykocsi is). A lényeg, hogy kérte magát más beosztásba és amint volt lehetőség meg is kapta. Valószínűleg ez nálatok is megoldást jelenthet. Ha viszont az okot nem ismerve nyúzod (beszélni, kutatni kell az okot), akkor előbb-utóbb már a ránézéstől is ideges lesz, mert már tudja, hogy a szidás jön.

2009. júl. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 BeerHunter ***** válasza:
42%

Ez érdekes kérdés. Mert ilyen nincs, hogy 2 sör/naptól valaki tuti alkoholista. Ugyanúgy, ahogy a boroknál, a söröknél is több fogyasztói csoport van. Vannak a fásult sörfogyasztók, akik pusztán a szesz bevitele miatt isznak sört és vannak akik elsősorban az ízéért. Szóval ha az alkohol van a középpontban, és másra is jut ideje, akkor semmi gond.

Németország egy főre jutó (kicsi baba, öregember) sörfogyasztása 110 l/év. Akkor egész Németország alkoholista?

2009. dec. 6. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!