Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Azért van annyi alkoholista,...

Azért van annyi alkoholista, mert a nemzeti italunk a Pálinka?

Figyelt kérdés

Ezt állítja a haverom, aki nagy alkohol ellenes.

De minden népnek alkohol a nemzeti itala nem?

Szóval már itt megdőlt az állítása nem?



2013. máj. 1. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam, hogy a magyar borba fojtja bánatát. :-)))
2013. máj. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Simon0211 válasza:
Az Európai országokban meglehet h mindnek vagy majdnem mindnek valami alkohol ital a nemzeti itala. Viszont én Indonéziában élek, muszlim közösségben, és a muszlimok nem isznak semmilyen alkoholt így kétlem, a muszlim államok nemzeti itala valami alkohol lenne, bár ki tudja. Lehet nincs is külön nemzeti ital, ez nem törvényszerű, h minden országnak van valami nemzeti itala. Alapvetően amúgy a felmérések szerint Magyarország az első három között van az egy főre jutó egy évben elfogyasztott tiszta szesz mennyiség terén.
2013. máj. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Még véletlenül se iszok pálinkát,de ettől függetlenül nagy a huzatom.Vagy azért mert szar a kedvem,vagy azért mert unatkozok.
2013. máj. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem max. a vidéki falvak alkeszei isznak főként pálinkát és az ő számuk meg sem közelítit az összes alkoholistáét. Azok közül az ideiglenes (egyetemista) alkoholisták közül, akiket én ismerek, a pálinkaivás ritka.


Simon, Indonéziában élsz és még nem ittál arakot?

2013. máj. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Phoney ***** válasza:
Baromság. A nyugati országok többségének valamilyen tömény az első számú nemzeti itala. 2011-ben egyébként a csehek több alkoholt ittak meg, mint a magyarok (összesen és töményben egyaránt!), pedig nekik a sörük a #1 nemzeti italuk... ennyit erről.
2013. máj. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az alkoholista nem az, aki a nemzeti italra kicsit is gondolni szokott (persze attól még gondolhat), hanem az, aki addig iszik, míg le nem ér a háta, majd amikor magához tér, ott folytatja, ahol abba se hagyta. Beléjük a valódi, vállalható pálinka kár volna, és ezt ők is tudják.
2013. máj. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A földrajztanárom okfejtése alapján a szocializmus után romlott az életminőség, munkanélküliség lépett fel és az emberek azóta is a piába fojtják a bánatukat. Van benne ráció.. az hogy igaz-e.. passz.
2013. máj. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!