Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Neked se mondanak semmit ezek...

Neked se mondanak semmit ezek az alkoholok? Ennyire nem ismerik nem ismerik az emberek a piákat? Vagy én kértem lehetetlent?

Figyelt kérdés

A haverom csinált koktélt, nagyon ízletes volt.

Gondoltam, hogy csinálok én is, és utána néztem koktélok receptjeinek!

Amihez volt furcsa nevű alkohol azt felirtam, és elmentel az Auchanba ott van a legnagyobb választék amit ismerek!

Ott volt az eladó, nem csinált semmit, gondoltam ledzólitom rá ér e van pár pia, amit felirtam, és tude segíteni megkeresni.

Mondta persze semmi gond, mondjam mi kell ő szokta pakolni ezt az alkoholos sort.

Na elkezdtem neki olvasni.

Grendanie szirup_ hát őőő... Nincs

Jó sebaj, menjünk tovább!

Angostura bitters(keserű ennyit tudok angolul. :D) _ nem is hallottam még ilyenről!

Mindegy én se!

Midori! _ micsoda??? Midori!_mido midori?? Az mi? Valami japán ital?? :) nem akarsz inkább pálinkát? :D

Nem! :)

Következő! benedictine! _ nem ismerem!

Akkor, creme de menthe!_krém mi? Creme de menthe? Biztos nincs!


Itt rá néztem a papiromra még volt pár darab, de szt mondtam, hogy "több nincs azért köszönöm a segítséget! :)" szegény srác már azt se tudta, hogy ezeket én találtam ki, vagx nem!


De modtz ennyire nem ismerik ezelet az italokat, vagy én ejtettem ki rosszul a nevüket, vagy mi?

Megnéztem a recepteket több oldalon, és ahol ott volt, hogy creme de menthe az 4 különböző oldalon is ott volt a piák között!


Én kértem túl lehetetlent, és lehet Magyarországon nincs is olyan, hogy "midori" forgalomban, vagx wgy átlag ember csak azt tudja, hogy "vodka sör, bor, pezsgő, konyak, bailey's, pálinka, whisky, stb?"


Neked se mondanak semmit ezek az italok?

20f



2014. jún. 23. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Talan ne az Auchanban keresd ezeket az egzotikus italokat, kulonosen ha a nevuket sem tudod leirni. Gondolom a sarki kifozdestol sem kersz ozgerincet afonyaval...
2014. jún. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem ismerős egyik sem :D De legközelebb a sarki kisboltban keresd, vagy egy trafikban, ott biztos lesz...
2014. jún. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Miért lenne egzotikus?
2014. jún. 23. 22:12
 4/9 A kérdező kommentje:

Minek forgalmaznak 30 féle bort, ha egy egyszerű koktélt nem lehet megcsinálni, mert azt se tudják mit akarsz?

Azt hittem a nagy választék ami van az Auchanban, azt jelenti értenek is minden féle alkoholhiz!

2014. jún. 23. 22:14
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Azért, mert bort lényegesen többen vásárolnak, és kell a nagyobb választék. Koktélokat valamivel kevesebben csinálnak otthon, pláne ritkábbakat. Ha megvennék ezeket az italokat, rajtuk állna évekig, mert csak elvétve van rá kereslet. Akinek bárja van, az megrendeli külön, aki meg otthon akar ilyent inni, az elmegy szaküzletbe.
2014. jún. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 bumbi02 ***** válasza:
97%

Nem értem miért akadsz fent ezen. Egész addig míg ki nem nyitottad a könyvet, és másoltad ki belőle a koktélalapanyagokat, te se tudtad hogy létezik Grenadine szirup, vagy Angostura. És most, hogy végre te olvastad valahol, más meg még nem, egyből őket nézed le, hogy miért nem ismerik?


2. Ha olyan jól tájékozott lennél ezek közt az alkohol közt, tudnád, hogy ezeket nem az Auchanban, meg Tescoban keresed. Tescoban talán találsz Cointreau-t, meg Grand Marnier, ha szerencsés vagy talán Angosturát. De kb ennyi amit ott találhatsz.


3. Ha kicsit tájékozott lennél, akkor tudnád, hogy azért tartanak 30 féle bort, mert arra van kereslet. Minek tartsanak Grenadine szirupot? Azért mert egyszer-egyszer valaki venni akar? Most én is háborodjak fel, hogy a Tescoban nem tudok venni argentin marhából szelt T-Bone steaket? És hogy valószínűleg egy ELADÓ nem fogja tudni, hogy a T-Bone steak a marha melyik részéből, és hogyan van vágva?

2014. jún. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Még egy kicsit tanulmányozd ezeket a könyveket, hogy még jobban le tud sajnálni a teszkógazdaságos prolikat.


A nagy áruházláncok profilja a kommersz, nagy tömegben előállított, sokaknak eladható termékek. És hogy az állandóan valahová siető emberek egy helyen tudjanak beszerezni mindent, ezen belül is kompromisszumokat kell kötni.

Gondolj bele, egy Auchanban, Tescoban a vizes zsemlétől a zöldségeken-gyümölcsökön át a plazma tévéig mindenféle dolgot árusítanak.

De ha nagyon minőségi zsemle kell, akkor egy igazi pékségben keresd. Ha csúcstechnikára van szükséged, akkor erre szakosodott márkaboltot keress!

Az eladókról, árukészletről (ha hülyeséget hordok össze, bocs, így hallom, engem is átverhettek):

ezek az üzletek egységesnek mutatkoznak, de valójában sok kis üzlet együttese. Két szemben lévő polcot más-más cég használ, béreli. Akiket látsz, legtöbbje csak árufeltöltő. Szakosodott eladó nem nagyon van. Tőlük felesleges kérdezni bármit is.


A mixerek által használt alapanyagok között lehetnek olyanok, amelyeket kiskereskedelemben nem lehet megvenni, s külföldön sem.

Rengeteg olyan koktél létezik, amelyet tescoból is össze tudsz hozni.


De hogy ne csak oltogassalak:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2014. jún. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Phoney ***** válasza:
48%

A grenadine szirup ital? Nem.

Az Angostura bitter ital? Nem.

Midori? Én sem tudom, hogy mi az, meg kellett néznem.

Bénédictine, igen, ezt végülis ismerhetné, de ha abba a 10-ből 1 magyarba tartozna, aki ismeri, akkor lehet, hogy nem is árufeltöltő lenne. Hmm!

Créme de menthe... ital? Igen, de utoljára szerintem 100 éve volt divat magában inni.


Tehát amihez nem ért az árufeltöltő, az a koktélkészítés. Börtönbe vele!

2014. jún. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Bartender vagyok, es okosabb lenne, ha egy ital szakboltban keresned oket. Az auchan nem eppen az. Nem is varhato el, hogy tudja az arufeltolto, mire gondolsz, mivel ok altalaban suli mellett csinaljak ezt. Legalabbis nem tudok olyan embert mondani akinek ez teljes allas lenne. Minden esetre rahibaztal, a Midori egy Japan ital. Eppenseggel a midori szo japanul zoldet jelent. Nem annyira elterjedt ital Magyarorszagon. Tropusi izek , a dinnye it dominal benne.
2014. okt. 5. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!