Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért olyan olcsó a Martini?

Miért olyan olcsó a Martini?

Figyelt kérdés
2000ftos áron látom mindenhol. Miből van az? a normális vodka is 3-4000 kezdődik

2014. júl. 9. 08:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
ez nem vodka. annyi alkohol sincs benne. tudod egyaltalan h mi az?
2014. júl. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, hiszen egy normális autó százezrekbe kerül.
2014. júl. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Phoney ***** válasza:

A Martini egy vermut, azaz ürmös likőrbor. (Pontosabban csak az Extra Dry/Bianco/Rosso/Rosato/D'Oro, mert Martini keserűlikőr és pezsgő is létezik.)


[link]


Nagyobbrészt borból vannak, ezért még a jövedéki adó is kevesebb rajtuk, mint az ugyanilyen alacsony alkoholtartalmú likőrökön. (Figyelmesebb vásárlónak feltűnhet, hogy nincs rajtuk szeszesitalzárjegy.)


Ehhez képest kicsit sok értük a 2000 (meg is ijedtem a kérdéstől, de most látom, hogy értelmesebb boltokban még mindig lehet kapni őket 1400 körül). Ha megveszed külön a bort, a vodkát és a fűszereket, akkor megfelelő receptekkel házilag 1000 Ft alatt tudsz alig vagy semmivel nem rosszabb vermutokat készíteni (pedig akkor még a vodka jövedékijét is kifizeted).

2014. júl. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!