Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Sörrel való koccintás előtt...

Sörrel való koccintás előtt miért szokták azt mondani, hogy vesszen haynau vagy b. asszameg haynau?

Figyelt kérdés
2015. márc. 6. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

A népi folklór szerint a 48-49-es szabadságharc leverése után Haynau meg a többi osztrák sörrel koccintott a győzelemre, szóval a magyarok fricskaként néha elmondják ezt, sőt sokan eleve nem is koccintanak sörrel.

Én erre azt mondom, hogy hülyeség, ilyen logika mentén ne szolgáljunk fel tortát se, hisz az volt Hitler kedvenc kajája.

2015. márc. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudtam, hogy konkrétan az aradi vértanúk kivégzését ünnepelték meg sörrel (persze, mi mással) és arra koccintottak ők. Ezért mi magyarok egyáltalán nem is koccintunk sörrel.
2015. márc. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
#1: Az analógiád nem állja meg a helyét! Hitler bácsi nem minden gyilkosságot ünnepelt egy tortával. Míg Haynau kifejezetten a kivégzések után koccintott mindig egyet.
2015. márc. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
56%
100 évre szólt a koccintás tilalma, de én ma sem koccintok a vértanúk emlékére!!! Akár mekkora marhaságnak tartod!!! Gondolom az őseink tisztelete nem marhaság!!!
2015. márc. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
NEM IGAZ, hogy a szabadságharc bukását és a kivégzést sörrel ünnepelték az osztrákok! A hiteles történet ezzel kapcsolatosan a következő: A kiegyezés után az osztrák – magyar kereskedelem erősen fellendült, így az osztrák sör – a magyar borok rovására – egyre nagyobb teret hódított. A sör fogyasztás visszaszorítása érdekébe találta ki egy élelmes borkereskedő a korabeli reklám szlogent, - mely szerint „a magyar ember nem iszik sört, mert az osztrákok ezzel ünnepelték az Aradi 13-at” Ezt szinte mindenki elhitte, és a köztudatba szinte tényként maradt meg.
2015. márc. 9. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Mert azt hiszik, hogy ezzel nagyon jópofát mondanak.
2015. márc. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Vannak elvek. Ezekre születnek mítoszok. A mítoszok ferdülnek. Aki nem akar sörrel koccintani nem koccint, aki ezt nem tartja tiszteletben, az tiszteletlen. Aki más nézeteiből csinál viccet, az tapintatlan, aki ésszerű magyarázatot ad, miért tartja a nézetet hamisnak, vagy férdének, az úriember módjára is meg tudja ezt tenni.


Én koccintok bármivel, de csak ha valaki tosztot is mond!

2015. márc. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
30%
Magyar ember sörrel nem koccint!
2015. márc. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Zebra3328 válasza:
100%
Itt Heves megyében még sosem hallottam ilyen felkiáltásokat a kocsmákban. Felénk még az "isten-isten" vagy az "egészségünkre" dívik.
2015. márc. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Hamarosan visszatér a Habsburg-ház. Resszkessetek, magyarok!
2017. márc. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!