Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Én még egyáltalán nem ittam...

Én még egyáltalán nem ittam alkoholt és szerintetek mennyi sör, bor illetve pálinka kéne ahoz hogy berugjak?

Figyelt kérdés
El fogok menni egy buliba és csak szeretném tudni hogy miből mennyit ihatok

2015. júl. 2. 08:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyéni, hogy kinek mennyire bírja a szervezete. Van akinek már egyetlen snapsz is elég. Szerintem eleinte csak óvatosan.
2015. júl. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Mojjo ***** válasza:

A korod, nemed és súlyod ismerete nélkül ezt még körülbelülre sem fogja tudni megmondani senki. Bár még akkor is többszáz százalékos különbségek vannak egyes emberek között alkoholtoleranciában.

Mindenesetre egy hasznos segédeszköz a bevitt alkoholmennyiség függvényében a véralkoholszinted számításához:

[link]

És a véralkoholszintek hatása:

[link]

2015. júl. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Három felesnél többet ne igyál és csak sört, nagy bajod nem lesz.
2015. júl. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az alkohol nagyon más hatással van mindenkire. Van olyan barátnőm, aki 1 pohár bortól már tök jól elvan. Van, aki simán megiszik egy üveggel és semmi baja.

Ha még soha nem ittál, akkor legyél nagyon óvatos, nehogy olyat tegyél, amire másnap rájössz, hogy nagyon ciki, vagy akár veszélyes.

Az a baj, hogy van egy pont, amikor úgy érzed, hogy tök jól vagy, nem veszed észre, hogy már bepiáltál. Aztán ha akkor még iszol akár csak egy kicsit is, akkor jön a hülyén viselkedés, hányás, rosszullét.

Aki már ivott többet, az kb. tudja, hogy mikor elég.

De te vigyázz nagyon magadra.

2015. júl. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

amit az utolsó leírt az nagyon igaz :) és mindenképpen egyél előtte!!! én azt hittem hogy tudom, hogy mennyi kell aztán egy osztálykiránduláson egy szelet kenyeret ettünk vacsorára ( 190 magas és 80 kiló vagyok... képzelheted nekem az mennyi...) aztán utána elkezdtünk fröccsözni meg whiskyzni... én teljesen kidőltem és másnap egy percre nem emlékszem... elvileg egyszer csak eldőltem és nem voltam magamnál reggelig, szóval a "tapasztaltabbak" is veszélynek vannak kitéve, amúgy sört meg bort ajánlom inkább, a pálinkától az ismerőseim 90% hányni szokott :)

és csak mértékkel ;)

2015. júl. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én 45 kg és 175 cm magas vagyok.
2015. júl. 3. 09:59
 7/9 anonim ***** válasza:
Ilyen alakra inkább egyél valamit
2015. júl. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Gábor t válasza:

Szia. Ne igyál töményet és pezsgőt. És ne keverd , egy félét próbálj inni.

ui: Pezsgőt ne. :)

2015. júl. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek
2015. júl. 4. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!