Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha 15 évesen alkoholizálok,...

Ha 15 évesen alkoholizálok, mi problémáim lehetnek? Most és a későbbiekben

Figyelt kérdés
2015. aug. 24. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Alkoholista tróger válik belőled. Eliszod a jövődet, a pénzedet, és az egészségedet.


Olvasgass az egészség kategóriában, és a családi kapcsolatok kategóriában. Számtalan történetet olvashatsz, hogyan tesz tönkre embereket, és családokat az alkohol..

2015. aug. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Sacrimoni válasza:
Tudod mi lehet? Egy teljesen normális felnőtt ember leszel! Persze, ha minden nap csatt részeg vagy, az nem jó! De én is piázgattam spanokkal anno. Egy héten 3-4x berugtunk! Erről szóltak a nyarak! Most 23 éves vagyok. Rendes munkám van és 3 nyelven beszélek.
2015. aug. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

En csak szombatonkent szoktam a barataimmal :)

Akkor ez nem nagy gond?

2015. aug. 24. 22:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha mindig és nagyon berúgsz, az is alkoholfüggőség. Nem mondom, hogy szétcsúszik az életed és eliszod a májadat, de hasznodra nem válik, az biztos.
2015. aug. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet egyértelműen megjósolni, mi lesz a vége. 15 évesen mi is hótt' kemények voltunk, minden szombaton széjjelcsaptuk magunkat. Annyira betonkemények voltunk, hogy a 2-3 sör mellé néha egy fél üveg vodkát is megittunk - na, olyankor teljes volt a filmszakadás. Ez van, a fiatal szervezetnek nem kell sok, hogy topon legyen.

Azóta már több, mint egy évtized telt el, az akkori kőkemény szeszelő társulatból van, aki már egyáltalán nem is iszik, mások kulturáltak lettek, de van 1-2 ember, aki reménytelenül lecsúszott. És ez nem attól függ, ki mennyit ivott. Az, aki egyedül lecsavart egy liter Royalt egy este (micsoda prosztó, ihatatlan mocskokkal mérgeztük magunkat!) azóta megházasodott, családja van, egy kortyot sem iszik, mert egyszerűen nem igényli. Akibe meg a sört is úgy kellett belediktálni, remegő kezű, szétesett alkoholistává vált. Nem az számít, hogy mennyit iszol, hanem az, hogy milyen az életed mellette. Ha van más alternatívád az iváson kívül arra, hogy jól érezd magadat, akkor nem lesz gond: tudod, hogy ez csak egy módja a kikapcsolódásnak, 15-16 évesen rettentő menőnek érzed magadat, hogy ezt is kipróbálod, de utána tovább tudsz lépni, normális ember lesz belőled.

2015. aug. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Semmi probléma nem lehet. Én 14 évesen szombatonként mindig a haverom apjának a kocsmájában ittam. Nem egy településen van a 2,de anyám elengedett, persze haverom 18 volt, és tesója is ott volt,aki 22. Most a nyáron gyakran volt hogy haverommal ketten vetettünk egy üveg italt, rendeltünk pizzát, azt csapattuk :DD De volt már olyan is, hogy apám kérte ki nekem az italt. 15/f
2015. aug. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!:)))
2015. aug. 24. 22:46
 8/8 anonim ***** válasza:

15évesen minekünk is az volt a program szombat délután,hogy szétcsaptuk magunkat pár üveg kalinkával:D

most 18 vagyok,nem mondom hogy hű de megkomolyodtam,de van egy szép autóm(nem saját érdem,viszont úgy vigyázok rá mint a szemem fényére),és mivel édesanyám sokat van külföldön,egyedül vagyok 1hónapokat úgy,hogy kaját csinálok magamnak,kertet-házat vezetek,+még 2 kutyát is ellátok.

jó nem mondom,hogy egy-két hétvégén néha nem jön át a csapat inni(pl holnapra konkrétan megvan a 2üveg vodkának nevezett szenny:D ),de úgy gondolom nem vagyok egy utolsó lecsúszott alkoholista.

2015. szept. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!