Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen bort ajánlanátok...

Milyen bort ajánlanátok ajándékba 3000 forint alatt?

Figyelt kérdés

2016. máj. 21. 21:19
1 2 3
 1/24 Mojjo ***** válasza:
93%

Tudsz valamit a megajándékozni kívánt ízléséről?

Vörös legyen, vagy fehér, könnyed, jól csúszó bor, vagy komolyabb, testesebb darab? Édeset szeretne, szárazat, vagy mindegy? Jól ismeri a borokat, vagy sem? (Igen, ez is szempont, mert pl egy borokat jól ismerő embernek bátran ajándékoznék csavarzárasat, mert tudná, hogy az nem a gagyiság jele, de egy borokkal nem igazán foglalkozó embernek nem. Meg van még pár hasonló dolog.)


Te pedig mindenképp szupermarketekben, vagy abc-kben akarod megvennj, vagy borszaküzletek is szóba jöhetnek?

2016. máj. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Írtam privátot, köszönöm a választ!
2016. máj. 21. 22:10
 3/24 anonim ***** válasza:
74%
Legyszi ne privatban menjen, engem is nagyon erdekel a tema! :-)
2016. máj. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Mojjo ***** válasza:
93%

@3: neked is szívesen ajánlok személyre szabottan, ha válaszolsz az #1-ben feltett kérdésekre :) A kérdezőnek Tesco-ból kellett, alkalomra, így elsősorban vöröseket néztem. Hozzáteszem, az ajánlásom nagyon nem a teljesség igényével íródott, sőt, igyekeztem nem a bőség zavarába hozni a kérdezőt. Ezt írtam neki:


Tescobol a Bodri pincészet borait ajánlom vörösben, pl a Cabernet sauvignonjuk, vagy a kékfrankosuk 3 ezer alatt van. Kicsivel 3 ezer fölött pedig a Faluhely nevű borukat ajánlom. Vagy a Takler pincétől egy Cabernet franc vagy Merlot, vagy Syrah. Leginkább a Syrah, vagy Cabernet franc - nem mintha a merlot nem lenne jó, csak nincs akkora presztizse, mint a másik két fajtának. A cabernet franc nagyon felkapott mostanság, a syrah meg még kissé egzotikumnak számít idehaza, szóval ezek jól csengenek. (Meg jók is egyébként.) Ha mégis a merlotnál maradnál, akkor még Bősz Adrián merlotját ajánlom. Nagyon jó vörös még Heimannék bortokbora, de sajna az is kicsivel 3 ezer felett van.


Ha mégis fehéret szeretnél a Laposa 4 hegy rizlinget ajánlom, esetleg, ha van (a honlapon nem látom) a Laposa Pino-t, vagy szürkebarátot (a gris is szürkebarát - pinot gris). Esetleg Figula Miso Chardonnay-ját.

2016. máj. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Mojjo ***** válasza:
82%

Egyébként nagyáruházakból, ha valaki vöröst szeretne venni, akkor abszolút a szekszárdi vonal a legbiztosabb választás: Takler, Eszterbauer, Bodri, Bősz Adrián, Heimann, esetleg Vida - ezekkel viszonylag ritkán lehet melléfogni. (Kivéve, ha valaki olyan stílusú bort emel le tőlük a polcról, amely stílus neki nem fekszik, de stílusokon belül megbízhatóan korrekt borokat szoktak letenni ezek a pincék az asztalra.) Még ezeken kívül a Konyári pincét mondanám, ami Balatonboglári borvidék, szóval kilóg a fenti sorból. Szaküzletekben persze meg van még jópár pince, amiket lehet ajánlani.


Nagyáruházi fehérekből meg tényleg a Laposa családi birtok rajnai palackba töltött fehéreit mondanám, illetve a Kreinbacher borokat. Ezekkel sem nagyon lehet melléfogni.

2016. máj. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Koszonom :-). Majd irok hosszabban, ha nem banod, de eloljaroban csak egy gyors kerdes a nagyaruhazi borok kozul. Wekler Szekszardi Cabernet Cuvee Barrique, 2012 ( tesco, spar) kostoltad mar, illetve szinten tole Pecsi Muscato Cuvee 2014? Szeremley Rizling?
2016. máj. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Mojjo ***** válasza:
90%

Nyugodtan írj hosszabban :)

Az említett Wekler bort kóstoltam, részemről nem ajánlanám, én magam legalábbis nem venném meg újra. Amennyire emlékszem, viszonylag híg, tartalmatlan alapanyag, amit a barrique hordóval igyekeztek ellensúlyozni/palástolni, de nem sikerült.


A Szeremley Rizling egy olaszrizling-rajnai rizling küvé, ami ugyanezzel a palackdizájnnal már legalább másfél évtizede minden évben kijön. Régebben szemet rizling névvel. Igencsak sokáig évről évre egy kellemes, megbízhatóan jó alapbor volt az áráért, meg is vettem minden évben legalább egyszer, viszont az utóbbi pár évben elkezdett elindulni a lejtőn. Kicsit minden évben gyengébb lett, és sajnos most már ezt sem ajánlanám. A következő évjáratot már én sem fogom kipróbálni... (Ha lesz egyáltalán kövezkező évjárat... ugye Szeremleyék körül vannak pénzügyi bajok mostanában, nek tudom, mi lesz a pincészet sorsa.)


A Pécsi Muscato-t nem ismerem.

2016. máj. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

A Szeremleyrol egyezik a velemenyunk en is nyomon kovettem a palyajat, 10-15 eve meg kedvenc szombat esti jo, de nem tul draga borom volt, mostanra oriasi csalodas. A Wekler pecsi vizizu, kicsit pezseg is, mint egy habzobor, kimondottan fura es bizarr. Taklerben meg nem csalodtam, de vmi miatt nem erzem eleg markansnak, emlekezetesnek. Nem tudom jobban megfogalmazni sajnos...

Amugy nem vagyok akkora borszakerto, mint szeretnek, de nagyon erdekelnek, bar a penztarcam egy sima, kulonleges alkalom nelkuli hetvegi borozgatasnal csak olyan 1500 ft/ palack arig enged nyujtozkodni.

2016. máj. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Mojjo ***** válasza:
45%

Persze, a Takler, mint általában a jobb féle techno-borászatok, nem az egyedi, különleges és izgalmas tételekről híres, hanem a megbízható színvonalról. Ha levesz az ember tőlük valamit, akkor tudja, mire számíthat. Ez pedig sok esetben igencsak fontos. Ha igazán egyedi, izgalmas tételekre vágysz másfelé kell keresgélni :) (Szekszárdon pl Dániel Zsolt, Dániel pince. De holnap, ha érdekel, írhatok egy hosszú listát)


A Wekler bornak nem kéne pezsegnie, a legenyhébb mértékben sem - az én palackom nem is pezsgett. Az nálad volt valamk egyéni palackhiba. Elő szokott ilyesmi fordulni néha. Valószínűleg valamilyen utóerjedési folyamat történt a palackban. Nem feltétlen alkoholos erjedési. Lehet, hogy életben maradt valamennyi almasavbontó baktérium, és azok indultak be. Ki tudja...


A másik pécsiről mi a véleményed, amire rákérdeztél, de nem ismertem?

2016. máj. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Szia, elnezest, altalaban csak estefele van idom irni.


Felreertettuk egymast, a Wekler Pecsi Muscato Cuve pezsgett.


Igen, nagyon megkoszonnem azt a listat :-)


Az alabbiakban megprobalok roviden valaszolni a kerdesekre.

Ket reszre osztanam, egyreszt szeretnek izgalmas, egyedi izt voros es feherborbol egyarant. Lehet dragabb es nem baj, ha pinceszettol, borkereskedebol kell beszerezni.


A masik vonalon pedig voros es feher, mindketto szaraz, ha lehet, egy kisse mersekelt arban ugy 1500 ft/ palack.

Voros: testes, sotet, suru, olajos. Szeretem a barrique izet, de nem feltetlenul csak azt, sot.


Feher:

1. Klasszikus, de letisztult izvilag, a feherhez merten kicsit "nehez", "sotet" bor. Nekem vmi ilyesmi volt anno a Szeremley Szemelt Rizling. Nem pont, de megkozelitoleg.

2. Konnyed, laza bor, amit akar egy salata melle is lehet fogyasztani, kevesbe savanykas, inkabb gyumolcsos izvilag. Olyasmi, ami "konnyen csuszik" es szinte meg se erzed, h bort is ittal a vacsora melle.

Koszonom elore is :-)

2016. máj. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!