Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan kell lefejteni?

Hogyan kell lefejteni?

Figyelt kérdés

Találtam egy receptet amivel valami martinihez hasonló italt lehet készíteni.

Azt írták egyszerű, ezért belefogtam hogy meglepjek valakit. Már mindennel kész vagyok, csak a lefejtést nem tudom hogy csináljam. A "ha nem értesz hozzá minek kezdesz bele” hozzászólásoktól kíméljetek!


Itt a recept:


MARTINI HÁZILAG

default user icon4 3.8/5


HOZZÁVALÓK

Hozzávalók:

1 kg rizs

1,5 kg cukor

20 dkg mazsola

1 rúd vanília

1/2 dkg friss élesztő

3 citrom szeletelve

3 kis darab fahéj

4-6 szem szegfűszeg


ELKÉSZÍTÉS


Elkészítés: A hozzávalókat ötliteres dunsztos üvegbe teszem, felöntöm három liter vízzel, és addig keverem, míg a cukor felolvad. Lefedve meleg helyre teszem érni.


Két hétig minden nap megkeverem, a második hét végén leszűröm, állni hagyom. A harmadik hét végén lefejtem, és jól záródó üvegbe teszem. Ötödik-hatodik héten már fogyasztható.


A válaszokat előre is köszönöm!



#lefejtés #Martini házilag
2016. aug. 27. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Mondjuk átöntöd egy üvegbe egy szűrőn keresztül.
2016. aug. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én azt hallottam hogy úgy nem jó mivel azon is átmegy a "zavaros rész"
2016. aug. 28. 19:39
 3/3 A kérdező kommentje:

"Két hétig minden nap megkeverem, a második hét végén LESZŰRÖM, állni hagyom. A harmadik hét végén LEFEJTEM..."


A kettő nem ugyanaz...

2016. szept. 1. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!