Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mostanság milyen alapanyagot...

Mostanság milyen alapanyagot takar a "finomszesz"?

Figyelt kérdés
régebben megrögzötten azt hittem hogy cukorrépából van, aztán felhomályosítottak hogy nem feltétlenül. legfrisebb infokat meg főleg nem tudom most miből éri meg legjobban. Coop áruházlánc sajátmárkás Vegyesgyümölcs ízű szeszesitala, a Miskolci Likőrgyár keze közül kikerülve, kíváncsi vagyok miből lehet
2016. szept. 17. 19:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Szintetikus etilalkohol. Főleg kukoricából könnyű ipari mennyiségben előállítani, a benzinkúton árusított 85-ös etanol is kukoricából van.
2016. szept. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szintetikus a nénikéd térgye kalácsa! A kukorica (gabona, krumpli) igaz.
2016. szept. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Phoney ***** válasza:
100%

Régebben cukorrépamelasz volt az általánosan jellemző, és pont a Miskolci Likőrgyár italaiban szoktam még manapság is azzal találkozni. A többiek nagyrészt kukoricából főznek.



ma 19:29

A kukoricacefrét (vagy ez esetben a vizezett melaszt) megerjesztik, aztán megy a szeszfinomítóba (lepárlóba). Ebben semmi szintetikus nincs. Szintetikus etilalkoholból nem is szabad italt előállítani.

2016. szept. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!