Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért rúgok be hamar a sörtől?...

Miért rúgok be hamar a sörtől? És a rövidektöl miért nem?

Figyelt kérdés
Már 2 doboz sör után forog velem a világ, de bezzeg a töményeket csak akkor érzem ha tényleg elkezdek keverni egymással vagy hármat. Talán amiatt lenne ez hogy töményet gyakrabban iszok mint sört?

2016. dec. 28. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Mert bubis.
2016. dec. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés. Én pálinkától nem fordulok úgy fel mint a sörtől. Pedig sokkal nagyobb az alkoholtartalma. Viszont tényleg igaza lehet az elsőnek, a buboréktól is lehet. talán az lenne a legjobb kiütési kombó ha iszol egy 3 cl páleszt, rá egy doboz sört és 1-2 órácskáig elleszel. És persze ülj rá egy radiátorra, hogy a hő is kihozza belőled a vadállati alkoholiztikus éned :D


Mondjuk én párszor csináltam olyat hogy megittunk ketten 1 liter páleszt a kolis évek alatt kb 1 óra alatt. Aztán olyan voltam mint egy zombi és nem ismertem fel az embereket. Na meg az is előfordult hogy ittam páleszt, sört és egy üveg száraz vörösbort. Az volt életem legmegalázóbb élménye, mert életemben először sikerült előhívni a róka szellemét, ráadásul hajnali 1kor a szobatársakat felébresztve.

2016. dec. 29. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
#1 jól utal rá: a enne levő széndioxid értágító, a gyorsan kitáguló gyomorereken át az alkohol gyorsan felszívódik és hirtelen acetaldehid mérgezés lép fel.
2016. dec. 29. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Phoney ***** válasza:
73%

A szén-dioxid szerepe sokkal egyszerűbb: a nyomás miatt továbbmegy az ital a belek felé, így hamarabb is szívódik fel.


Tehát míg a sör kb. azonnal továbbmegy, töményből önmagában akár több feles is megülhet a gyomrodban, ahol sokkal lassabb a felszívódás. Csak aztán mikor megindul, akkor esetleg egyszerre vág fejbe. De éppen ezért a sör csak addig hat jobban a töménynél, amíg keveset iszol. Gondolom hat felestől te is legalább olyan részeg leszel, mint hat sörtől. Ezen okokból szokás egyeseknél sörrel kísérni a töményet, mert úgy erős is, gyors is. És persze a vodka-pezsgő is ennek köszönhetően lesz az egyik legdurvább ital.


ma 05:57:

A részegséghez nem acetaldehid kell, hanem alkohol... Az acetaldehid instant másnaposságot okozna, ezért írnak fel az alkoholistáknak disulfiramot, amire ha ráisznak, akkor enyhe acetaldehid-mérgezést kapnak, így nem tudnak alkoholt inni, mert azonnal rosszul lesznek tőle.

2016. dec. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
61%

Én berúgásra az haverom által szentháromságnak elnevezett kombót ajánlom: Üveg Szalon, félUnicum, nagyfröccs.

Ebből megiszol vagy hatot, tuti fejreállsz.

2016. dec. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!