Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Van olyan alkoholos ital,...

Van olyan alkoholos ital, vagy mit mivel lehet keverni, hogy ne érződjön az alkohol íze?

Figyelt kérdés

Baráti társasággal akarunk kicsit iszogatni (nagykorú vagyok mielőtt kötekedés lenne) és én sose iszok mert valahogy nem bírom, mármint utálom az alkohol ízét, még az édes bor meg pezsgőben is ami tudom hogy nem erős, meg más simán eliszogatja beszélgetés közben.

Milyen gyümölcslével tudok keverni mit, hogy én is be tudjak kicsit csiccsenteni, és közbe ne is érezzem különösebben az alkoholos ízt?

A szénsavas narancsüdítőt szeretem, meg pl rostos gyümölcslevek.

Köszi


2017. jan. 21. 18:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Speciel én bármiből kiérzem az alkoholt, főleg annyit, amennyit már megérzek... De ha hatást akarsz, bírd ki azt a pár másodpercet, amíg lehúzol egy italt. Vagy ne igyál, hangulat azért anélkül is lehet. Gyümölcslében egy kevés jellegtelen alkohol is nagyon kiérződik, legalábbis szerintem.
2017. jan. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Alain Delon ***** válasza:
Az 1-est csak alátámasztani tudom. Bármiből kiérzik az alkohol.
2017. jan. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
fehérbor sprite
2017. jan. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nővérem a rostos barack + vodkát javasolta. Az jó lehet?

Nem az lenne a cél, hogy gyorsan "berúgjak" hogy elviseljem azt a pár másodpercet. Pl a társaságban egyik lány egész este olyan nyugodtan elpezsgőzget, látom ahogy egyre jobban érzi magát, de sosincs kifejezetten berúgva, egyszerűen csak felenged, jól érzi magát ,stb :)

Csak ízre nekem már a sima édes pezsgő is "sok". Vagy érdemes lenne valami ízesített, gyümölcsös pezsgőt kipróbálni?

2017. jan. 21. 18:34
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket!
2017. jan. 21. 18:34
 6/12 anonim ***** válasza:
Esetleg a Sangriát, habár az íze hasonló az édes vörös borokhoz, de azért egy kicsit mégis elüt.
2017. jan. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Phoney ***** válasza:
100%

Ha csinálsz limonádét gazdagon (a normálisnál több citromlével és cukorral), akkor 4 deci simán elbír egy feles vodkát úgy, hogy bárki meg tudja inni gond nélkül. Így kb. 5%-os lesz. Ezen az alapelven készülnek a Breezerek és más „gyerekalkoholok” is.


Persze készen is lehet Breezert venni, csak ezek durván túl vannak árazva. A divatos ciderek nagy része (pl. Somersby) szintén hasonló célközönségnek szólnak, de ezt is lehet olcsón utánozni: 1 dl fehérbor, 0,5 dl tömény almaszörp (vagy akár egyéb szörp), ízlés szerint 1-2 dl szódával felöntve.

2017. jan. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Chiliszószba öntsd bele az alkoholt. Akkor nem fogod érezni az alkohol ízét.
2017. jan. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

2 deci kóla + 4-5 cl whisky


2 deci tonic + 4-5 cl gin


2 deci fanta + 4-5 cl vodka


2 deci rostos narancs + 4-5 cl vodka


---


Ezek olyanok, hogy nagyon elnyomják az alkohol ízét (egy sima sörhöz, borhoz vagy feles töményhez képest). Sok lánnyal randizom és jó néhányan voltak már, akik annyira nem isznak alkoholt hogy ezeket ők is szívesen elszopogatják, mert nincs nagy különbség még nekik sem ízre abban, mintha alkohol nélkül innák azokat a 2 deciket. De én is ittam már ilyeneket és ugyanazt tapasztaltam, hogy az alkohol ezeken tényleg alig érződik.

Ezek közül meg azt válaszd, amelyiknél a kísérőt a legjobban szereted

2017. jan. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ha te is olyan vagy mint én akkor semmit nem fogsz inni mert mindenből kiérzem az alkoholt.
2017. jan. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!