Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen íze van a rosso wermutnak?

Kége kérdése:

Milyen íze van a rosso wermutnak?

Figyelt kérdés
Gondolom nem cseresznye, mert az külön fel van tüntetve cherry néven.

#wermut #likörbor
2018. okt. 9. 11:13
 1/4 Phoney ***** válasza:
Én általában kakukkfüvesnek mondanám, de amúgy nehéz körülírni, meg persze márkánként sem egyformák. Édesnek minden rosso édes, bár szerintem nem olyan émelyítőek, mint a biancók, mert általában fűszeresebbek.
2018. okt. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Na ez az. Likőrbor gyanánt kék szőlő lenne a logikus, de arra nem emlékeztet. Cherryre sem, olyan meg még külön is van. Eperre meg aztán pláne nem.


Kereskedelemből úgy tanították, hogy a bianconak vanília aromája van, de azt sem éreztem benne.

2018. okt. 9. 13:31
 3/4 Phoney ***** válasza:

A vermut szinte mindig fehérbor alapú, és (főleg a nem túl drágáknál) azon belül is olyan könnyű bor, amiből szinte semmit nem érezni a fűszerek mellett. Ezeknél a fűszerezés is tipikusan olyan, ami nagyon erősen fedi a bort. A rosso hagyományosan a fűszerezésétől vörös, de az olcsóbbakban főleg karamell adja a magabiztos sötét színt, és ha a házivermutos tapasztalataimból indulok ki, akkor ezeknél a karamellnek az íz keserédes kerekségében is fontos szerepe lehet.


Ha olyan vermut érdekel, amiben érezni a bort, akkor pl. a Noilly Prat olyan. Bár abban meg a fűszerezést nem nagyon éreztem :)

2018. okt. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2018. okt. 10. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!