Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Arany Ászok vs Kőbányai, van...

Ethorus kérdése:

Arany Ászok vs Kőbányai, van ezek között egyáltalán különbség az árat leszámítva?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy az emlékekben szépült-e meg vagy a 7 év Németországi élet változtatott meg, de mintha nem érné meg azt a 40 forint +-t az Ászok üveges a Kőbányaihoz képest. Szigorúan nosztalgia jelleggel gurítottunk párat le faterral de aztán nyitottuk is amit még hoztam magammal("Falter Regen" ha ismeritek) mert nem nyújtott maradandót egyik sem.


Gyakorlatilag egy kicsit kipótol az ember és vesz egy Pilsnert, Zipfert vagy Krusovicet ahogy láttam az árakat brutálisan túlárazott némely kukoricázott magyar termék. Szubjektív a lista de szerintem ezek a felsorolt sörök jó ivósörök.


Lehet csak az emlékek de én jobbra emlékeztem az Arany Ászokot illetően. Egy összehasonlító vakteszten gyakorlatilag csak a hab buktatta le az Ászokot, tartósabb volt de ízre szinte semmi különbség. Aztán rájöttem a turpisságra. 4,3%... Amikor én ittam régen még 4,5%-os volt és mintha lett volna valami "teste". (Persze akkor sem nagy.)


Nektek mi a tapasztaltaitok, csak nekem nem megy hogy ízre különbséget tegyek? Ugyanazok az összetevők és alkoholfok, fakó csípős szénsavas nem kellemes illat és aszpirin keserű lecsengés. Teljesen véletlenül a Ratebeeren ugyanannyira sikerült értékelni.



2019. jún. 16. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a legjobb magyar sör az Ászok. De ahogy írtad ez szubjektív.
2019. jún. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
40%

Régen sokkal jobbak voltak ezeket már azért nem iszom... Viszont, ha lehet ajánlok ketto darab finom sört ami megéri az árát!


1,Heineken szerintem ez éri meg a legjobban az árát, de én nagyon szeretem

2,Guinness (picit drágább próbáld ki)

2019. jún. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én se érzek túl nagy különbséget az Ászok meg a Kőbambi közt de nekem még a Szalon az alap Soproni meg a Borsodi is egy lére megy ezekkel. Ami jobb a Magyar sörök közül az a Soproni 1895, Borsodi Mester illetve a Pécsi prémium lager ezekbe nincs kukoricadara és 5-5.3%-osak nem 4.3-4.5%. Ráadásul alig drágábbak. Pl. a Soproni 1895 jellemzően 20Ft-tal több mint a klasszikus úgy hogy sokkal finomabb és nem 4.5% hanem 5.3% akár az ízéért iszod akár a hatásáért jobban megéri. Egyébként Pilsner meg Krusovice nekem is kedvenceim, de ha magyar sörből szeretnél valami jobbat inni akkor érdemes kipróbálni amiket említettem.
2019. jún. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!